Ruch Chorzów wie jak przepracować zimę. Ważna informacja

Ruch Chorzów pod wodzą trenera Waldemara Fornalika nie przegrywa na inaugurację rundy rewanżowej.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Niebiescy realizują ostatni mikrocykl przed piątkowym meczem z Zagłębiem Lubin, którym zainaugurują rundę rewanżową Ekstraklasy. Wszystko idzie według sprawdzonego planu. W poniedziałek zespół będzie trenował dwa razy dziennie. Obciążenia są rzecz jasna coraz mniejsze, tak żeby w piątkowy wieczór zespół miał siły, dynamikę i pomysł, żeby zdominować rywala.

Dobre przygotowanie Ruchu do rozgrywek zawsze było atutem tej drużyny. Postanowiliśmy przeanalizować, jak Ruch wyglądał w pięciu pierwszych meczach po wznowieniu rozgrywek. Oczywiście wzięliśmy pod uwagę tylko te sezony, gdy za wyniki odpowiadał Fornalik.

Bilans jest dodatni. Rok temu Ruch wygrał trzy z pięciu meczów. Jedno spotkanie zremisował i jedno przegrał. W 2012 roku - gdy niebiescy bili się do ostatniej kolejki o złote medale - było jeszcze lepiej. Trzy wygrane (w tym w Pucharze Polski z Legią) i dwa remisy. Najgorzej było zimą 2011 roku: tylko jedna wygra (2:0 z Bełchatowem) oraz dwa remisy i dwie porażki.

Kibice Ruchu powinni jednak pamiętać, że na inaugurację wiosny Ruch Waldemara Fornalika jeszcze nie przegrałWiosenne początki Ruchu Waldemara Fornalika

2009/10

Arka Gdynia (3:0)

Zagłębie Lubin (0:2)

Polonia Warszawa (1:1)

Legia Warszawa (1:0 - PP)

GKS Bełchatów (1:0)

2010/11

Lechia Gdańsk (0:0)

Legia Warszawa (1:1 - PP)

Wisła Kraków (1:3)

GKS Bełchatów (2:0)

Legia Warszawa (0:2)

2011/12

Śląsk Wrocław (1:1)

Lech Poznań (3:0)

Jagiellonia Białystok (1:0)

Zagłębie Lubin (1:1)

Ruch Zdzieszowice (4:1 - PP)

2014/15

Piast Gliwice (2:0)

Lech Poznań (1:2)

Lechia Gdańsk (1:1)

Pogoń Szczecin (2:1)

GKS Bełchatów (1:0)Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!