Ruch Chorzów. Matus Putnocky już myśli o Wielkich Derbach Śląska. "Wygrać dla kibiców!"

Ruch Chorzów zaczął ligowe granie w 2016 roku od remisu z Zagłębiem Lubin. Najlepszy w drużynie niebieskich był Słowak Matus Putnocky.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

- Szanujemy ten punkt tym bardziej, że zmierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną. Od początku wiedzieliśmy, przeciwko komu gramy. System, którym gra Zagłębie, jest trudny dla rywala. Punkt - patrząc na przebieg całego meczu - jest dla nas bardzo dobry - podkreślał Putnocky.

Bramkarz Ruchu największe brawa zebrał za obronę uderzeń Filipa Starzyńskiego i Arkadiusza Woźniaka. - Żałujemy niewykorzystanych sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Mieliśmy parę okazji do zmiany wyniku i szkoda, że nie udało się tego wykorzystać. Pierwszy mecz po okresie przygotowawczym zawsze jest niewiadomą. Były dobre sytuacje, ale pojawiały się także mankamenty. Myślę, że taktycznie zagraliśmy dobrze w obronie - stwierdził Putnocky.

W następnej kolejce niebieskich czekają Wielkie Derby Śląska. - Grałem już dwa razy w takich meczach i wiem, jak są one ważne. O tym spotkaniu zawsze będzie głośno, jednak przygotowujemy się tak, jak do każdego innego meczu. Chcemy wygrać w Zabrzu, żeby ucieszyć kibiców oraz zaspokoić nasze apetyty - zakończył Słowak.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?