Ruch Chorzów gotuje się na Legię Warszawa. "Każdego można ograć"

Ruch Chorzów powoli zapomina już o wygranej Wielkich Derbach Śląska i koncentruje się na tym, jak ograć Legię Warszawa. - Znamy swoją wartość i wiemy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Wszystko zależy od nas - mówi Maciej Iwański, pomocnik niebieskich.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Po zwycięstwie w 105. Wielkich Derbach Śląska piłkarze Ruchu dostali dzień wolnego. We wtorek cała drużyna stawiał się na Cichej by rozpocząć przygotowania do następnego ligowego wyzwania - wyjazdowego starcia z Legią. - Zwycięstwo w derbach nie może nas uśpić w tym. Znamy swoją wartość i cele jakie sobie postawiliśmy. Z każdym spotkaniem powinniśmy wyglądać coraz lepiej fizycznie, a co za tym idzie zdecydowanie lepiej piłkarsko. Jesteśmy pełni optymizmu - mówi Iwański.

Przeciwko Górnikowi niebiescy rzeczywiście zaprezentowali się dużo lepiej niż w inauguracyjnej grze z Zagłębiem Lubin (0:0). - Prawdę mówiąc to dopiero w meczu z Zagłębiem większość z nas rozegrała pełne 90 minut po raz pierwszy w tym roku. To było przetarcie przed kolejnymi spotkaniami. W czasie derbów fizycznie czuliśmy się dobrze i jesteśmy w stanie powtórzyć dobrą grę w Warszawie. Nikogo nie można się bać, ale wszystkich trzeba szanować. Zarówno Legię, która obecnie jest na drugim miejscu, ale zawsze mierzy w mistrzostwo, jak i ostatnią drużynę w tabeli. Do każdego meczu trzeba podchodzić tak samo - kończy.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>