Sport.pl

Ruch Chorzów. Rekord wisi na włosku. Apel mistrza

Ruch Chorzów nie stracił bramki w trzech kolejnych ligowych meczach z rzędu. Wysoką formą imponuje także Matus Putnocky. Słowak nie stracił gola w lidze już od 301 minut.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Niebiescy po raz ostatni wyciągali piłkę ze swojej bramki w grudniu minionego roku, gdy na Cichej cztery gole strzeliła Jagiellonia Białystok. Potem były mecze z Niecieczą, Zagłębiem Lubin oraz Górnikiem Zabrze, w których chorzowski zespół zachował czyste konto.

Wysoką formą imponuje także bramkarz Matus Putnocky. Słowak nie stracił gola w lidze już od 301 minut. Na włosku wisi więc jego rekord z poprzedniego sezonu, liczący. 302 minuty. - W Zabrzu Ruch zagrał taki mecz, w którym wszyscy byli też obrońcami, angażowali się w defensywę. Spójrzmy na Łukasza Surmę, który łączył atak z obroną, niejednokrotnie asekurował. Jeśli więc chwalimy obronę, to chwalmy. wszystkich zawodników i sztab. Waldka Fornalika za to, co działo się na Górniku, z chęcią bym wyściskał - mówi Jan Benigier, trzykrotny mistrz Polski w barwach Ruchu.

Linię obrony Ruchu tworzą dziś Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj i Paweł Oleksy. - Szkoda, że Michał Helik jest kontuzjowany, stanowiłby ciekawe wsparcie. To wielkie chłopisko, potrafi wybijać prawie wszystkie górne piłki. Teraz obrona spisuje się tak, jak powinna. Nie mówmy jednak o grze na zero, że to wielki wyczyn. Bo potem jeden mecz nie wyjdzie i zaczną się odwrotne głosy - zaznacza Benigier.Więcej o:
Komentarze (1)
Ruch Chorzów. Rekord wisi na włosku. Apel mistrza
Zaloguj się
  • zmeczony22

    Oceniono 5 razy -1

    Strał to pies. wAżnma że lurwa z Zabzra kleczyb przed Ruchem . Ważne ,ż4e śierwo komunistyczno faszystowskie leży!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX