Sport.pl

Ruch Chorzów. Kamil Mazek znokautowany podczas meczu z Legią Warszawa

- Nie jestem sędzią i nie do mnie należy interpretacja, ale myślę, że należała się kartka i jedenastka dla nas - mówił po meczu z Legią Warszawa Kamil Mazek, pomocnik Ruchu Chorzów.

Zostań Prezesem i zbuduj Własną Drużynę!Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w końcówce pierwszej połowy. Mazek został wtedy uderzony przez Adama Hlouska. Sędzia jednak nie zareagował. - Nie jestem sędzią i nie do mnie należy interpretacja, ale myślę, że należała się kartka i jedenastka dla nas. Nie wiem czy rywal to zrobił celowo, czy nie, ale dla mnie to był faul. Takie sytuacje jak uderzenie łokciem często się zdarzają na boisku i w większości z nich sędzia odgwizduje przewinienie. Tym bardziej, że w danej sytuacji byłem w polu karnym - uważa skrzydłowy Ruchu, który zapewnia, że niebiescy nie zwieszają głów tylko walczą dalej. - Nie możemy się załamywać jedną porażką, bo przed nami kolejne mecze, w których musimy udowodnić naszą klasę i dobrą postawę. Musimy podnieść głowy do góry, tak jak śpiewali nam po końcowym gwizdku kibice. Tę porażkę trzeba szybko wymazać z pamięci i poprawić się w najbliższym meczu. Cieszymy się, że mamy takie wsparcie w kibicach - podkreśla.

Więcej o:
Komentarze (79)
Ruch Chorzów. Kamil Mazek znokautowany podczas meczu z Legią Warszawa
Zaloguj się
 • jokemaker

  Oceniono 56 razy 24

  Pamiętam jak Mazek "przyaktorzył" w Zabrzu i zarobił rzut wolny - powtórki były bezlitosne.
  ( żeby nie było - nie kwestionuję faktu, że Ruch był zdecydowanie lepszy od Górnika, a sam Mazek rozegrał naprawdę dobry mecz ). Chodzi mi tylko o to, że mecze są oglądane również przez pryzmat powtórek na których wszystko widać, a gdy na nich widać, że ktoś lubi "aktorzyć" - to potem taki ktoś dostaje w twarz naprawdę , a sędzia mu nie wierzy. Naturalna konsekwencja...aktorzenia - dokładnie tak samo: goście, którzy na co dzień ostro grają - czasem dostają żółtko czy czerwo z czapy.
  W tym jednym meczu wyjątkowo też wolałbym widzieć zwycięstwo Ruchu.
  Swoją drogą - sędziowanie dla Legii ??? - napiszcie cos nowego...

 • jbg2000

  Oceniono 41 razy 11

  W mojej ocenie błąd sędziego. Wszystkim komentującym polecam najpierw spojrzenie do przepisów gry w piłkę nożną"

  "Rzut wolny bezpośredni jest przyznany drużynie przeciwnej, jeżeli zawodnik popełnia jedno z następujących siedmiu przewinień w sposób uznany przez sędziego za nieostrożny, nierozważny lub przy użyciu nieproporcjonalnej siły:
  (...)
  - uderza lub usiłuje uderzyć przeciwnika,
  (...)"
  No a jeśli przewinienie tego typu było popełnione w polu karnym - to jest rzut karny.
  Bieganie z łokciami na wysokości barków raczej jest "nieostrożne". To czy zrobił to celowo, czy przypadkiem, nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 • 6nine9

  Oceniono 17 razy 5

  Sami sędziowie i najmądrzejsi, jak to w Polsce.

  Oprócz przepisów jest jeszcze interpretacja i wykładnia. Jeżeli jeden zawodnik biegnie z piłka, a drugi za nim, to zeby ten pierwszy sfaulował tego z tylu, trzeba mieć przekonanie o intencji faulu. Inaczej byłyby absurdy.

 • gj83

  Oceniono 27 razy 5

  Twarz Mazka wygląda jak gra Ruchu w meczu z Legią.
  Kompletnie nie istnieli. Pierwszy celny strzał w 82 minucie i żadnej dobrej sytuacji bramkowej przez cały mecz.
  Ciekawe, że Mazek wypowiedział dwie sprzeczne ze sobą opinie na temat zdarzenia w pierwszej połowie :)
  Żałosne jest zachowanie prezesa Ruchu i pseudo dziennikarzy GW (Czado) zwalających winę za porażkę na sędziego.
  Weźcie przykład z Fornalika, tylko on zachował kontakt z rzeczywistością.

 • leszekmrowa

  Oceniono 49 razy 5

  Bez przesady. Biegł za Hlouskiem, pochylił się i dostał przypadkowo. Gwizdanie takich wolnych spowodowałby, że zawodnicy pokroju Mazka nie robili by nic innego tylko biegali po polu karnym i polowali twarzami na łokcie obrońców ;-)

 • boliver

  Oceniono 4 razy 4

  Huligani wywijaja lokciami i taki skutek

  Winny Platini Bo nie chcial vidéo

 • jack_sz

  Oceniono 18 razy 4

  Na powtórkach widać, że Hlousek po prostu biegnie, a Mazek nadziewa się na jego łokieć od tyłu. Czy każdy piłkarz ma uważać na to kto za nim biegnie, żeby przypadkiem go nie kopnąć wykonując ruch nogami albo nie uderzyć wykonując ruch rękami? PARANOJA.

  Żadnego faulu nie powinno być, sędzia postąpił właściwie i obroni tę decyzję z łatwością. Myślę, że warto jednak zauważyć wiele innych błędów sędziów podczas tego meczu (Spalony Niko, dwa odgwizdane niepoprawnie niby faule Pazdana i wiele innych). Sędziowanie ekstraklasy leży, ale karnego być nie powinno.

 • jml13060

  Oceniono 16 razy 4

  "Nie wiem czy rywal to zrobił celowo, czy nie, ale dla mnie to był faul. Takie sytuacje jak uderzenie łokciem często się zdarzają na boisku i w większości z nich sędzia odgwizduje przewinienie. Tym bardziej, że w danej sytuacji byłem w polu karnym ..."

  Ten cytat wskazuje na nieuzasadnioną chęć otrzymania prezentu od sędziego - rzutu karnego tym bardziej, że był w polu karnym :) .

  Użyte słowa "w większości z nich" oznaczają, że nie we wszystkich. No i z takim przypadkiem mamy do czynienia.

  Piłka nożna to nie sport dla ślicznych i grzecznych panienek z delikatnym makijażem i uroczą fryzurką prosto z salonu. Tu się kopie, popycha, wrzeszczy, używa wulgarnych słów, nawet pluje, szczypie, zrywa koszulki i gacie byle sędzia nie zauważył, a kamera nie uchwyciła w obiektyw.

  Sam piłkarz stwierdził, że "uderzenia łokciem CZĘSTO się zdarzają". Według moich obserwacji częściej faulują słabi piłkarze w słabych drużynach, bo brakuje im techniki, szybkości i taktyki. Jedynie fanatyk może twierdzić, że w tym meczu Ruch był lepszy i powinien wygrać lub zremisować.

  Chłopie. Wylecz się i walcz dalej. Je wyglądasz źle. Wygoi się. Dla mężczyzny szramy po ranach są ozdobą, jak ordery na piersi. Tylko nie daj się ponieść emocjom i nie oddawaj, bo wtedy sędzia może już zauważyć faul :) .

 • faithers

  Oceniono 3 razy 3

  Kto co pobił pewnie zaboli buahaha nie pamięta Busha czysty typowy smierdziel

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX