Ruch Chorzów. Jan Urban wskazał największe atuty niebieskich

- Pozycja Ruchu Chorzów w tabeli nie jest przypadkowa. To zespół z doświadczonymi zawodnikami - mówi przed sobotnim meczem na Cichej Jan Urban, trener Lecha Poznań.
Ruch Chorzów znowu w europejskich pucharach? Podyskutuj na Facebooku >>

Zarówno trenerzy innych drużyn jak i zawodnicy często przyznają, że Cicha to trudny teren. - Niełatwo gra się z Ruchem, w szczególności w Chorzowie, stąd też jego pozycja w tabeli. W tym zespole jest kilku zawodników o bardzo dużym doświadczeniu - Iwański, Surma, Zieńczuk. Oni wiedzą, o co chodzi. Zwłaszcza środkowi pomocnicy - Iwański i Surma - bardzo korzystają ze swojego doświadczenia i przy nich ta chorzowska młodzież funkcjonuje naprawdę dobrze - ocenia Urban.

Trener Lecha pochlebnie wypowiada się także o Patryku Lipskim, Mariuszu Stępińskim i Kamilu Mazku. - W ostatnim czasie pokazał się młody Lipski, który jest niebezpieczny w grze ofensywnej, potrafi strzelać bramki, kreować sytuacje. Wiemy, że Stępiński zdobywa gole, potrafi się dobrze zastawić, grać tyłem do bramki. Równie ważna dla Ruchu jest szybkość Mazka, zwłaszcza w akcjach wyprowadzanych z własnej połowy boiska - podkreśla Urban.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?