Ruch Chorzów rozbił bank w młodzieżówce. A mogło być jeszcze lepiej!

Ruch Chorzów ma aż czterech kadrowiczów w młodzieżowej reprezentacji Polski. - To olbrzymie wyróżnienie dla klubu - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 postawił na czterech zawodników Ruchu. Szansę na grę w towarzyskich meczach z Finlandią i Białorusią mają Łukasz Moneta, Patryk Lipski, Kamil Mazek i Mariusz Stępiński.

Moneta, który dołączył do zespołu z Cichej zimą tego roku liczy na debiut w białoczerwonej koszulce. - Jestem bardzo zadowolony z powołania. Wcześniej, gdy grałem w Wigrach Suwałki, byłem na konsultacjach kadry, ale z orłem na piersi nigdy nie grałem. Liczę, że teraz otrzymam szansę debiutu - mówi zawodnik z Raciborza.

Ruch ma obecnie największą liczbę kadrowiczów w młodzieżówce. Niebiescy są lepsi m.in. od Zagłębia Lubin (trzech kadrowiczów), czy Pogoni Szczecin (dwóch). - A mogło być jeszcze lepiej, bo stawiam, że gdyby nie kontuzje, to na zgrupowanie kadry jechaliby teraz również Maciej Urbańczyk i Michał Helik - zaznacza Smagorowicz.

Helik i Urbańczyk zmagają się z urazami kolan. Rehabilitacja Urbańczyka przebiega zgodnie z planem, ale Helik już dawno miał być gotowy do gry. - Cały czas szukamy źródła infekcji, która najpierw doprowadziła do problemów, a teraz wciąż uniemożliwia Michałowi powrót na boisko. Zapewniam, że to dla klubu sprawa priorytetowa. Poruszyliśmy niebo i ziemię, żeby znaleźć przyczynę i wygląda na to, że Michał jest już na ostatniej prostej. Z Maćkiem sytuacja wygląda o wiele lepiej. Szybko wraca do dawnej sprawności. Już można spotkać go na boisku. Wierzę, że w czerwcu będzie pracował już z pełnymi obciążeniami - dodaje prezes.

Czwórka kadrowców z Cichej będzie brana pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Finlandią w środę, 23 marca w Bydgoszczy (początek o godz. 18.) oraz trzy dni później (26 marca) z Białorusią we Włocławku (godz. 14.)

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Marcina Dorny przygotowują się do przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w naszym kraju. Także na stadionie w Tychach.