Sport.pl

Ruch Chorzów. Wielkanoc dla rodzin. Terminarz sprzyja

- Nie przypominam sobie, żeby nie było kolejki ligowej w Święta Wielkanocne. Tegoroczny kalendarz jest przyjemny dla zawodników - mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Sobotni mecz reprezentacji Polski oznacza wolny weekend dla ligowców. - Można spędzić ten czas w spokoju, z rodziną, inaczej spojrzeć na pewne rzeczy, odreagować - mówi Waldemar Fornalik. Od momentu powrotu Ruchu Chorzów do ekstraklasy jest to dopiero drugi przypadek wolnych Świąt Wielkanocnych. Poprzedni miał miejsce dwa lata temu.

W najbliższej serii spotkań Ruch zagra u siebie z Wisłą Kraków. - Sprzyja nam terminarz najbliższej kolejki. Z Wisłą zagramy dopiero w niedzielę, dlatego Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będą wolne. Gdyby nasz mecz zaplanowano na piątek, wówczas nie byłoby dwóch dni wolnego. Od wtorku ruszamy z przygotowaniami pełną parą - podkreśla trener.

- W zeszłym roku Wielką Sobotę mieliśmy wolną, za to graliśmy spotkanie derbowe w Poniedziałek Wielkanocny. W tym roku fajnie się ułożyło, że Święta mamy wolne. Będziemy mogli odpocząć od piłki, od wszystkiego, co się dzieje dookoła, od wyjazdów na mecze i spędzić ten czas z rodziną - dodaje kapitan niebieskich Rafał Grodzicki.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: