Ruch Chorzów. Dariusz Smagorowicz: Mamy plan i wiemy, jak to zrobić

- Jesteśmy klubem, który nie traci na działalności operacyjnej. Do pełni szczęścia była potrzebna restrukturyzacja zobowiązań. Udzielnie przez miasto pożyczki otwiera nam drogę do tego celu - podkreśla Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Radni Chorzowa zadecydowali w czwartek, że pożyczą niebieskim 18 milionów złotych. Bez tych pieniędzy Ruch nie miałby szans na licencję na grę w Ekstraklasie. - Od trzech lat realizujemy bardzo rygorystyczny program naprawy finansów Ruchu i restrukturyzacji klubu pod ścisłym nadzorem zarówno komisji licencyjnej i UEFA. Zostało to potwierdzone ostatnimi wypowiedziami szefa komisji licencyjnej Krzysztofa Sachsa, który podkreślał, że Ruch wykonał bardzo dobrą pracę w tym zakresie - przypomina Smagorowicz.

- Realizowaliśmy do tej pory nasze podstawowe cele. Utrzymywaliśmy klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, dwa razy byliśmy na podium i w europejskich pucharach. W tym trudnym dla nas okresie, przy tej infrastrukturze, którą dysponowaliśmy, udało nam się ponadto przeprowadzić restrukturyzację kosztową. Jesteśmy klubem, który nie traci na działalności operacyjnej. Do pełni szczęścia była potrzebna restrukturyzacja zobowiązań. Udzielnie przez miasto pożyczki otwiera nam drogę do tego celu. Mamy plan i wiemy, jak to zrobić. Dużo pracy przed nami, ale decyzja radnych jest dla nas milowym krokiem - dodaje.