Sport.pl

Ruch Chorzów. Dynamo Moskwa zainteresowane Mariuszem Stępińskim

Mariusz Stępiński, napastnik Ruchu Chorzów mocno pracuje na zagraniczny transfer. Reprezentantem Polski poważnie interesuje się Dynamo Moskwa.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

20-letni zawodnik notuje najlepszy rekord w karierze. Piłkarz z Cichej strzelił dotąd w lidze 15 bramek, co czyni go najskuteczniejszym Polakiem w Ekstraklasie. Równie skutecznego młodzieżowa nie było na polskich boiskach od sezonu 2008/2009, gdy 21-letni wówczas Robert Lewandowski strzelił dla Lecha Poznań 14 goli w 30 kolejkach.

Wyczyn Stępińskiego jest tym bardziej godny odnotowania, że w poprzednich latach młodzi napastnicy nie grzeszyli skutecznością. W dwóch ostatnich sezonach do miana najskuteczniejszego polskiego młodzieżowca wystarczyło zdobycie czterech bramek.

Skuteczna i dobra gra byłego piłkarza Wisły Kraków i Widzewa Łódź sprawia, że ustawia się do niego kolejka chętnych. W Polsce najmocniej naciska Lecha Poznań. Zimą klub z Wielkopolski oferował za gracza ruchu milion euro. Oferta została jednak odrzucona.

Ruch liczy przynajmniej na dwa razy więcej. Zanosi się więc na rekordowy transfer w historii klubu z Cichej. Dotąd najwięcej - bo po około miliona euro - Ruch zarobił na Arturze Sobiechu i Kamilu Grabarze.

Stępińskim interesuje się wiele klubów. Pisaliśmy już AEK Ateny, Olympiakosie Pireus i Rubinie Kazań. Teraz do gry wchodzi też Dynamo Moskwa. Oferta rosyjskiego klubu jest poważna. Przedstawiciele Dynama w najbliższym czasie mają pojawić się na Cichej.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu mówił nam w jednym z wywiadów, że kluby już teraz chcą sobie zagwarantować transfer napastnika, gdyż obawiają się, że po Euro 2016 wartość Stępińskiego znacznie wzrośnie.

Ruch tymczasem właśnie na to liczy. Dziś nie ma jednak pewności, że Stępiński pojedzie do Francji. Zawodnik nie był ostatnio powoływany do kadry. Zdaniem wielu fachowców zawodnik walczy o miejsce w reprezentacji Adama Nawałki z Łukaszem Teodorczykiem z Dynama Kijów.

Dodajmy, że w przypadku transferu Ruch będzie musiał się podzielić zyskiem z niemieckim FC Nurnberg - były klubem Stępińskiego.Sergio Ramos jest podobny do Józefa Stalina!? A Pep Guardiola do... Zobacz sobowtórów piłkarzy!


Sergio Ramos jest podobny do Józefa Stalina!? A Pep Guardiola do... Zobacz sobowtórów piłkarzy!
Więcej o:
Komentarze (23)
Ruch Chorzów. Dynamo Moskwa zainteresowane Mariuszem Stępińskim
Zaloguj się
 • pacior4

  Oceniono 12 razy 12

  "zawodnik notuje najlepszy rekord w karierze"

  czy ktoś może przetłumaczyć to zdanie na polski?
  rekord to chyba jest z definicji coś najlepszego w karierze
  rekord czego?
  najlepszy wynik osobisty w czymś?
  najlepszy w porównaniu z kims? ale jeśli tak to czemu w karierze a nie np w sezonie?

  o co tu chodzi?

 • maciekkoz

  Oceniono 7 razy 7

  Tego nie da się czytać:

  "...20-letni zawodnik notuje najlepszy rekord w karierze..."

  "..ustawia się do niego kolejka chętnych. W Polsce najmocniej naciska Lecha Poznań..."

  "...Stępińskim interesuje się wiele klubów. Pisaliśmy już AEK Ateny, Olympiakosie Pireus i Rubinie Kazań..."

  "...Ruch będzie musiał się podzielić zyskiem z niemieckim FC Nurnberg - były klubem Stępińskiego..."

 • matadore1

  Oceniono 4 razy 4

  Todur, cenisz dobre dziennikarstwo - nie pisz!
  "notuje najlepszy rekord w karierze"
  "Równie skutecznego młodzieżowa nie było"
  "W Polsce najmocniej naciska Lecha Poznań."
  "oferował za gracza ruchu milion "
  "Pisaliśmy już AEK Ateny, Olympiakosie Pireus i Rubinie Kazań"
  "będzie musiał się podzielić zyskiem z niemieckim FC Nurnberg - były klubem Stępińskiego"

 • mr_gm

  Oceniono 7 razy 3

  Skjuzmi czy ten tekst, to powstał na zamówienie menadżera Stępińskiego? Bo jakoś nie widzę świetlanej przyszłości przed tym graczem.

 • maarcoo19

  Oceniono 7 razy 3

  ale przeciez on wlasnie wrocil juz z zagranicy, gdzie zapracowal na transfer do Ruchu Chorzow ledwo zagral pare meczow i juz go tylek swedzi.

 • rumun106

  Oceniono 2 razy 2

  Dawid Janczyk też był gwiazdą polskiej kopanej....w Rosji przepadł....Franek łowca bramek-GWIAZDA ITP...przepadł w 2 lidze Hiszpańskiej...Matusiak z Bełchatowa, GWIAZDA ITP....przepadł w Palermo, wymieniać dalej ??? Dajmy se spokój z Gwiazdami-Perełkami , Sport.pl kręci bajery nie z tej ziemi...

 • scierplaminoga

  Oceniono 2 razy 2

  jeśli polski piłkarz chce jechać się rozwijać, niech wybiera mądrze, żadna Rosja, Ukraina, Turcja. Jeśli zależy mu na szybkiej kasie, to niech jedzie gdzie chce ale nie biadoli potem, że go do kadry nie chcą.

 • honkers

  Oceniono 1 raz 1

  Zabiorą, rzpiją i będzie po zawodniku...

 • leafy

  Oceniono 7 razy 1

  Ja jak zwykle będę się wyłamywać. NIE, NIE, NIE i jeszcze raz nie. Koncepcja wprowadzania młodych zawodników do zespołu Ruchu bardzo mi się podoba i tym samym Ruch może iść mocno do przodu. Niech pograją w tym składzie jeszcze rok/dwa. Niech dostaną się do pucharów i się pokażą a wtedy ich wartość będzie duuuużo większa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX