Ruch Chorzów. Problemy ze stabilizacją formy. Gdzie leży przyczyna?

Rafał Grodzicki i Kamil Mazek wciąż poza składem Ruchu Chorzów.
Ruch Chorzów przygotowuje się do piątkowego meczu z Cracovią, którą w ostatniej kolejce zlała Legia Warszawa (4:0). Ruch też miał w tym mały udział, bowiem warszawski zespół był podrażniony krytyką po meczu na Cichej (0:0). - Szukali okazji, żeby się zrehabilitować i trafiło na Cracovię. To mocny zespół, który walczy o miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach. Nasz ostatni mecz w Chorzowie był bardzo emocjonujący. Teraz chcemy przede wszystkim wygrać. Zapunktować na Cichej - mówi Waldemar Fornalik, trener niebieskich.

Z Ruchem jest w ostatnich tygodniach taki problem, że zespół wciąż nie może ustabilizować formy. Niemal co mecz powtarza się historia z dwoma różnymi połowami. Po fantastycznym meczu z Legią, Ruch zagrał poniżej oczekiwań w Lubinie (1:4).

- Mamy ograniczone możliwości kadrowe, a na tym etapie rywalizacji zawodnicy są już zmęczeni sezonem, łapią kontuzje lub eliminują ich kartki. Mecz z Legią był rzeczywiście jednym z najlepszych sezonie, ale kosztował nas wiele i zostawił po sobie ślad. To było właśnie widać w Lubinie. Tyle, że mecz z Zagłębiem też mógł potoczyć się inaczej. Niewykorzystany rzut karny. Błędna decyzja sędziego, który nie ukarał rywala czerwoną kartką... Wynik nie do końca odpowiadał temu co działo się na boisku. Poza tym musimy pamiętać o tym, że nasz zespół jest młody. Buduje swoje doświadczenie. Stąd i wahnięcia formy - uzasadnia szkoleniowiec.

Z Cracovią nie zagrają pauzują za kartki Rafał Grodzicki oraz kontuzjowani Kamil Mazek oraz Michał Helik i Maciej Urbańczyk.