Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik: Widocznie nie jest to takie proste

Ruch Chorzów wciąż nie może sobie przypomnieć, jak wygrywa się na własnym boisku. - Cicha jest chyba zaczarowana - mówił po porażce z Cracovią Mateusz Cichocki, stoper niebieskich.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

O porażce Ruchu przesądziła bramka obrońcy Miroslava Covilo. - Co tu dużo mówić, przygotowaliśmy się bardzo skrupulatnie na wyeliminowanie tego piłkarza przy stałych fragmentach gry. Widocznie nie jest to jednak takie proste, zabrakło nam centymetrów. Ostatnio dobrze pilnował go Rafał Grodzicki, którego w piątek nie było na boisku - stwierdził trener Waldemar Fornalik.

- Bramka spowodowała, że Cracovia przyjęła taktykę defensywną, czekała na kontrę. My w ataku pozycyjnym próbowaliśmy przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę drużyny Cracovii, za bardzo nam się to nie udawało. To był typowy mecz na 0:0, nie było to wielkie widowisko. Tym bardziej szkoda, że przynajmniej nie zremisowaliśmy tego spotkania, bo było kilka składnych akcji, które mogły się podobać - mówił trener Ruchu.

- Najgorsze, że tak szybko straciliśmy bramkę, co w meczu z Cracovią zdarzyło się kolejny raz. Uczulaliśmy się, żeby przetrzymać początek bez strat, uważać na stałe fragmenty. Niestety, znów nas ukłuli na samym początku. Nie gra się fajnie przy takim wyniku już od pierwszych minut. Próbowaliśmy gonić, mieliśmy swoje sytuacje. Nie udało się jednak nic strzelić. Cicha jest chyba zaczarowana. Po raz kolejny nie zdołaliśmy wygrać, jest nam z tego powodu przykro - przyznał Cichocki.

Na początku spotkania boisko z powodu kontuzji opuścić musiał obrońca Paweł Oleksy. - Uraz łydki. Będziemy diagnozować, co to jest. Na tę chwilę nie powiem czy to jest naciągniecie, czy naderwanie - dodał Fornalik.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Zdjęcie Lanki Mizuno Morelia NEO MD 12KP37027 Zdjęcie Lanki Mizuno Basara 001 TC P1GA156068 Zdjęcie Lanki Mizuno Morelia NEO MIX P1GC151362
Lanki Mizuno Morelia NEO MD... Lanki Mizuno Basara 001 TC ... Lanki Mizuno Morelia NEO MI...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info