Sport.pl

Ruch Chorzów. Centrum Przedsiębiorczości pożyczy pieniądze niebieskim?

Chorzowscy radni w czwartek po raz kolejny będą dyskutować o przyszłości Ruchu Chorzów.
O co Ruch Chorzów zagra w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch zwrócił się do miasta z prośbą o pożyczkę pod koniec marca. Okazało się wtedy, że firma, która w minionych latach kredytowała działalność klubu chce zrezygnować takiej formy współpracy i odzyskać należne jej pieniądze.

Działacze niebieskich oszacowali, że klub potrzebuje 18 milionów złotych, żeby uporać się ze zobowiązaniami i skutecznie starać o licencję na grę w Ekstraklasie.

Klub zwrócił się o pomoc do miasta. Podczas marcowej sesji Rady Miasta pomysł Ruchu zyskał akceptację większości radnych. Strony zaczęły pracować nad szczegółami umowy. Najważniejsze zapisy dotyczyły gwarancji spłaty pożyczki.

Tydzień temu - podczas kolejnej sesji - prezydent Andrzej Kotala stwierdził, że Ruch nie przedstawił mocnych gwarancji. Nazwał prezesa Dariusza Smagorowicza "niekompetentnym" i dał do zrozumienia, że czeka na jego dymisję.

Później prezydent złagodził ton swoich wypowiedzi. Stwierdził, że chciał w ten sposób zmotywować Smagorowicza do działania. Potwierdził też, że Ruch otrzyma pierwszą transze pożyczyki, czyli 6 milionów złotych.

Ruch jednak liczy na całą sumę. Kolejna dyskusja na ten temat odbędzie się w czwartek.

- Projekt uchwały zakłada przekazanie 12 milionów złotych chorzowskiemu Centrum Przedsiębiorczości - spółki odpowiedzialnej za budowę nowego stadionu Ruchu. W projekcie uchwały nie ma mowy o pożyczce dla Ruchu - zaznacza Krzysztof Karaś, rzecznik chorzowskiego magistratu i zaraz dodaje, że jest możliwe, że Centrum Przedsiębiorczości zostanie zobowiązane do tego, żeby jednak pożyczyć pieniądze klubowi z Cichej.

Więcej o:
Komentarze (15)
Ruch Chorzów. Centrum Przedsiębiorczości pożyczy pieniądze niebieskim?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX