Ruch Chorzów. Przemysław Bargiel zdobywa doświadczenie, a rówieśnicy podają piłki

Piłkarze Ruchu Chorzów myślami są już chyba na wakacjach. W meczu z Piastem Gliwice na pochwały zasłużyli nieliczni. Nam po raz kolejny podobał się Przmysław Bargiel.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

16-letni Bargiel dostał szansę grę w końcówce spotkania z Piastem. - Bardzo się cieszę, że trener mi ufa, nie boi się mnie wystawiać do gry i daje mi coraz więcej minut. Niestety wynik znowu niekorzystny. Trzeba to przyjąć "na klatę". Wierzę jednak, że będziemy w stanie przełamać złą passę w Poznaniu - mówił po końcowym Bargiel, któremu podczas gry piłki podawali koledzy z jego rocznika.

Nie wiadomo jednak czy pomocnika zobaczymy w niedzielę w stolicy Wielkopolski. Bargiel został bowiem powołany do reprezentacji Polski do lat 16 na turniej UEFA Development. Zgrupowanie rozpocznie się w piątek. - Liczę po cichu, że pojadę do Poznania, a później dołączę do kadry U16. Jest ona dla mnie równie ważna. Każdy mecz w reprezentacji traktuję jako duże wyróżnienie - podkreśla Bargiel.

Spotkanie z Lechem było również czasem próby dla Wojciecha Skaby, który stanął między słupkami po tym, gdy okazało się, że kontraktu z niebieskimi nie przedłuży Matus Putnocky. Słowak zdecydował się kontynuować karierę w Lechu Poznań.

- Szkoda, że nie udało nam się odnieść zwycięstwa na własnym stadionie, bo to była już ostatnia okazja w tym sezonie. Gramy przede wszystkim dla kibiców i dla samych siebie. Chcemy wygrywać na własnym boisku. To powinna być twierdza nie do zdobycia - zaznaczył bramkarz Ruchu.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika po raz ostatni wygrali w lidze 1 grudnia minionego roku z Koroną Kielce (2:1). - Naszą grę może się teraz i przyjemnie ogląda, ale co z tego jak nie ma z niej korzyści. Może musimy wrócić do tego co było jesienią, czyli konsekwentnej gry w defensywie, na czym głównie opieraliśmy swoją taktykę. Do Poznania jedziemy po pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Na pewno nie jedziemy tam na skazanie, tylko po punkty - zakończył Skaba.