Sport.pl

Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik nie był zaskoczony decyzją Adama Nawałki

- Mariusz Stępiński ma duże szanse, by zostać w ścisłej kadrze na EURO 2016. Przed nim ostatnia prosta, na której musi potwierdzić swoje atuty - mówi o swoim podopiecznym trener Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik.
O co Ruch Chorzów zagra w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku >>

Stępiński dowiedział się w tym tygodniu, że został powołany do szerokiej kadry na turniej we Francji. - To duże wyróżnienie dla zawodnika, ale także dla klubu, dla drużyny, która pracowała na to, by Mariusz mógł pokazać się z dobrej strony. Już wcześniej telefonował do mnie selekcjoner Adam Nawałka i informował, że jest to wielce prawdopodobne, że Mariusz znajdzie się w tej kadrze. Wszyscy się z tego cieszymy - podkreśla Fornalik.

Trener niebieskich uważa, że napastnik ma duże szanse, żeby znaleźć się w ścisłej kadrze na EURO 2016. - Teraz przed nim ostatnia prosta, czyli zgrupowanie reprezentacji, na którym będzie musiał potwierdzić swoje walory i atuty. Jeżeli pokaże to wszystko, na co go stać, to myślę, że ma spore szanse, by zostać w tej ścisłej kadrze - mówi Fornalik.

Latem minionego roku to właśnie były selekcjoner reprezentacji Polski mocno nalegał na to, żeby postawić na Stępińskiego. - Nie tylko ja, ale także wszyscy w klubie byli przekonani do tej decyzji, by Mariusza ściągnąć do Chorzowa. To także nie tylko moja praca z zawodnikiem, ale całego sztabu trenerskiego, który poświęcał mu sporo czasu, również na indywidualne zajęcia - zaznacza.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Czy Jan Żurek wyciągnie Górnika Zabrze ze strefy spadkowej
Więcej o:
Komentarze (2)
Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik nie był zaskoczony decyzją Adama Nawałki
Zaloguj się
  • ram14zes

    0

    Zachęcał, bo chce odzyskać swoją kase którą od trzech miesięcy nie widział. Smagor jest i będzie dalej bo w jego kieszeni siedzi PFka

  • sylwesterreaktywacja

    Oceniono 4 razy 0

    Fornalik przykro to pisac ale nalezy do grupy kolesi smagorowicza!!wspiera obecna sytuacje,a szkoda bo od takiego autorytetu z naszego podworko licze na jasne i glosne deklaracje,a nie ma nic...a wrecz przeciwnie,sam zachecal do udzielenia pozyczki temu geszefciarzowi!!!skandal,wolny Ruch bez smagorowicza!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX