Ruch Chorzów ma rękę do promowania bramkarzy. Kto następny?

Ruch Chorzów w minionych latach stracił lub sprzedał kilku bramkarzy. Zawsze znajdował jednak wartościowych następców. Czy na Cichej będą długo tęsknić za Matusem Putnockym?
Putnocky zdecydował, że będzie kontynuował karierę w Lechu Poznań. Taka strata podstawowego bramkarza to na Cichej nic nowego. W ostatnich latach w Ruchu nie udało się zatrzymać Krzysztofa Pilarza (przeprowadzka do Korony Kielce), Michała Buchalika (Wisła Kraków). Niebiescy sprzedali też Krzysztofa Kamińskiego do japońskiego Jubilo Iwata, a tej zimy Kamila Grabarę do Liverpoolu.

Po odejściu Putnocky'ego w kadrze pozostali Wojciech Skaba i Kamil Lech. Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby w końcu dać szansę Lechowi lub odważnie postawić na wiecznie rezerwowego Skabę. Na Cichej nie wykluczają jednak transferu kolejnego bramkarza...

Wracając do Putnocky'ego ten liczy, że w Poznaniu zagra o najwyższe cele. Podobnie mówili - na pożegnanie z Cichą - Buchalik i Pilarz, a jednak mamy wrażenie, że to w Ruchu mieli większą frajdę i emocje związane z walką o czołowe miejsca w lidze.