Sport.pl

Komisja Licencyjna odroczyła decyzję w sprawie Ruchu Chorzów. "Nikt nie powinien wyręczać organów PZPN "

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się we wtorek posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych. Debatowano nad podwójnymi umowami piłkarzy Ruchu.
Przypomnijmy, że piłkarze Niebieskich byli w przeszłości opłacani w ramach klubowych kontraktów, ale i umów, jakie mieli w ramach Fundacji Ruchu Chorzów. Klub z Cichej nie wszystkim płacił w terminie. Wyjaśnienia przed członkami komisji składali przedstawiciele zarządu - wiceprezesi Mirosław Mosór i Rafał Byrczek.

- Przedstawiliśmy nasze stanowisko i odpowiadaliśmy na pytania. Jesteśmy też w stałym kontakcie z ekspertem komisji. Zależy nam na tym, aby w rzetelny sposób omówić wszystkie tematy interesujące komisję i - co najważniejsze - rozwiać wszelkie wątpliwości, które narosły wokół tej sprawy. Przykro nam, że w ostatnich dniach o Ruchu mówi się tylko w kontekście nieprawidłowości finansowych, choć sprawa jest w toku, a komisja nie podjęła jeszcze decyzji. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia, które nastąpi najprawdopodobniej już za kilka dni, nikt nie powinien wyręczać organów PZPN i zbyt łatwo ferować wyroków - podkreśla Mirosław Mosór.

Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta na kolejnym posiedzeniu komisji, które zostało zaplanowane na najbliższy poniedziałek.

Więcej o:
Komentarze (12)
Komisja Licencyjna odroczyła decyzję w sprawie Ruchu Chorzów. "Nikt nie powinien wyręczać organów PZPN "
Zaloguj się
 • lentner

  Oceniono 7 razy 5

  Niestety domin, to odroczenie decyzji nie jest tak wspaniałe. Przez ten tydzień będzie się dziać medialne linczowanie. Zobacz już jak robi to dziennikarz(yna) z weszło.com. Już pisze o Smagorze, Bednarzu, Mosórze, zapewne weźmie się za Kurczyka,Gęsiora...
  Że będzie jakaś kara -to na pewno. Jaka? Obawiam się, że czas tego tygodnia raczej nie będzie pracował na korzyść Ruchu.
  Teraz jeszcze piłkarze MUSZĄ wygrać w piątek (nie idź z drobnymi 200?do buka!), bo Miasto moRZe nie honorować umowy, a i Kurczyk wycofać się z zabezpieczenia 6 mln hipoteką. Ten tydzień naprawdę moRZe znaczyć być albo nie być Ruchu!
  PS. Przynajmniej nie skończyłeś raz swojego postu tym,, hehe ",ale przypuszczam, że i tak nie rozumiesz jak ciężka obecnie jest sytuacja Ruchu...

 • hehe247

  Oceniono 5 razy 1

  aktywacja był na posiedzeniu komisji hehe to wie że kara 6-8 pkt ale tylko nieoficjalnie bo mu kozali trzymać w tajemnicy - przeczytołeś regulamin i celujesz na ślepo "a może trefia"

 • Ryszard Baron

  0

  A wy idjoci co piszecie i sie smiejecie z RUCHU bo zapomnieliscie o jednym ze nastepny bydzie wasz Klub.Aprowda jest tako ze PZPN doprowadzi do upatku Polsk Pilki Nozny

 • Ryszard Baron

  0

  Powiym ino tyla Mosor wyp.erdalej z RUCHU bo to tys doprowadzi do ty sytuacji w Ruchu razym z tym wlascicielym Ruchu.Powini wos wziasc na cylownic i wasze konta boscie okradali RUCH

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 9 razy -1

  Poloksg przeproś i wypie...j ! ...Nie masz pojęcia o sytuacji Ruchu, wiesz to co przeczytasz. Poczytaj sobie weszło to znajdziesz informacje hehehe.

  Przetrwamy tą szczewsko- warszawską nagonkę.
  NK1920!

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 6 razy -2

  . Natomiast wróżenie, że nastąpi jakiś kataklizm rozumiany w ten sposób, że Ruch zostanie wysadzony w powietrze, traktuję jako „wishful thinking” niektórych dziennikarzy, dla których jak się leje krew, to jest najlepszy news. Bo może się okazać, że sprawa jest nie taka oczywista i pełno w niej niuansów. I tak sobie myślę, że w razie czego może niekoniecznie trzeba od razu wszystkich skazywać na ścięcie.

 • sylwesterreaktywacja

  Oceniono 5 razy -3

  Nieoficjalnie-kara minus 6-minus 8+zakaz transferow hmm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX