Sport.pl

Sprawa Ruchu Chorzów: "Dla niektórych dziennikarzy jak się leje krew to najlepszy news"

Jeśli chodzi o degradację rozumianą jako wyrzucenie klubu z rozgrywek ekstraklasy w tej chwili, czy też przesunięcie do pierwszej ligi, to nie ma takiej kary. Jest co najwyżej kara odebrania licencji, ale taka kara w trakcie rozgrywek jeszcze się nie zdarzyła i bardzo mało prawdopodobne, by zdarzyła się w tym przypadku - mówi Krzyszof Sachs, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubów portalowi "Futbolfejs". 
Sachs nie ma wątpliwości: - To dlatego, że - zgodnie zresztą z przewidywaniami - nie jest to sprawa prosta. Mamy wyjaśnienia przedstawicieli klubu, rozumiemy dużo więcej niż rozumieliśmy przed posiedzeniem na podstawie doniesień medialnych. I jak to zwykle bywa - jeśli się zderzy doniesienia medialne z rzeczywistością, to nagle okazuje się, że mimo iż fakty są te same, to pojawiają się konteksty, niuanse i okoliczności, o których w mediach się nie pisze. (...) Wszyscy członkowie komisji wyszli z posiedzenia w przekonaniu, że problem jest dużo bardziej złożony niż się na pozór wydaje. 

(...) Wróżenie, że nastąpi jakiś kataklizm rozumiany w ten sposób, że Ruch zostanie wysadzony w powietrze, traktuję jako "wishful thinking" niektórych dziennikarzy, dla których jak się leje krew, to jest najlepszy news. Bo może się okazać, że sprawa jest nie taka oczywista i pełno w niej niuansów. I tak sobie myślę, że w razie czego może niekoniecznie trzeba od razu wszystkich skazywać na ścięcie. Może lepszy efekt się uzyska, skazując kogoś na przykład na prace społeczne? - kończy Krzysztof Sachs.

Cały wywiad na Futbolfejs - TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (11)
Sprawa Ruchu Chorzów: "Dla niektórych dziennikarzy jak się leje krew to najlepszy news"
Zaloguj się
 • lentner

  Oceniono 5 razy 5

  @lucek! Co znaczy zacząć honorowo? A kto spłaci długi poprzedników, bo chyba nie nowy podmiot? To nie my, to oni. My już jesteśmy innym tworem, a że odwołujemy się do tradycji poprzedników że mamy po 14 MP,no cóż...Naprawdę problem jest bardziej złożony. Można rzeczywiście zostać Amicą,a później Lechem.. MoRZna zgodzić się tym Twoim,,większym " lub,, mniejszym "oszustwem i tym,że przez to wyrzucono z Ex inne kluby,
  że jakaś kara musi być, ale tworzenie nowego na bazie danego klubu chyba jednak byłoby usankcjonowaniem tego, że potem nie odpowiada się za poprzedników. Ostatnim takim przykładem jest teraz dla mnie Odra Opole....

 • lentner

  Oceniono 5 razy 3

  Oj sorry,że jeden raz nie napisałem moRZna! Przepraszam domin za mój błąd ortograficzny, bo moRZesz przez to nie zrozumieć o czym piszę :)

 • czerwona.kartka

  Oceniono 4 razy 0

  lentner dzis stanął przy latarni za mamusię. Liczy ,że zostanie przecfelony. On to bardzo lubi. W Więzieniu nawet mu za to papierosy dawali.

 • hehe247

  Oceniono 4 razy 0

  w oczekiwaniu aż aktywacja bedzie mógl oglosić kara dla Ruchu spróbujcie napisać komentarz na 20 linijek i wyślijcie go do katowickiego sportu bo teraz honorowy (hehe) wszyscy na jednego

 • orion67

  Oceniono 4 razy 0

  Szanuję Ruch i szkoda mi jego kibicow ale teraz to chłopie pojechales z tym Bayernem i Juventusem.Tego nie da się porównać nawet zachowując przysłowiowe proporcje.Ruch ma kłopoty od b. dawna a teraz to już wisi nad przepaścią. Mam nadzieje ze z tego wyjdzie .Pytanie tylko jak?

 • lucek07

  Oceniono 12 razy 0

  "Problem dużo bardziej zlożony niż się na pozór wydaj"....Taaa...Czyli można kogoś oszukać i okraść w mniejszy lub większy sposób. A my w PZPN się przyjrzymy temu. I jak ruch nas "mało oszukał" i "nieznacznie okradł", to w sumie pogrozimy tylko palcem "oj nieobry ruch, niedobry. Już tak nie róbcie".
  ZDEGRADOWAĆ W PIZDU DO B KLASY!! Banda złodzieji, oszustów i przepowiadaczy pogody!! Honorowo zacząć od zera i mozolnie budować nową ekipę!! Żabole to samo!! Stać was na to!! Widzew, ŁKS, Polonia W., Gieksa..da się?! Da się! Miejcie jaja!! Bądzcie zwyczajnie czyści i "fair". Chyba,że te pojęcia są wam obce, w co tak naprawde nie wierzę. Możemy się tu ścinać, nienawidzić ale elementarna uczciwość to podstawa. WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX