Sport.pl

Waldemar Fornalik: Trzeba być ostrożnym ze składaniem takich deklaracji

Ruch Chorzów wygrał na zakończenie roku z Wisłą Kraków (1:0). To było dobre spotkanie niebieskich, którzy muszą taką dyspozycję prezentować także wiosną, gdy będzie toczyła się walka o utrzymanie w lidze.
- Wszyscy bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Zagraliśmy solidny mecz. Pierwsza połowa to była lekcja szachów, obydwie drużyny podeszły do siebie z respektem. Druga część spotkania była taką, jaką chcielibyśmy częściej oglądać, były sytuacje, zdobyliśmy bramkę. Było widać już w poprzednich dwóch meczach, że wielu zawodników, o których wcześniej mówiłem, że mieli przerwę w treningach, niestabilną formę, czy późno do nas dołączyli, zaczęło funkcjonować tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Myślę, że gdybyśmy byli w takiej dyspozycji wcześniej, to wiele spotkań przegranych jedną bramką udało by się przynajmniej zremisować. Jest jeszcze jedna kwestia. Wiele się działo wokół klubu tej jesieni, tego roku. To ma wpływ na postawę drużyny. Niech to nie zabrzmi jak usprawiedliwienie, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że realia są dla nas czasami trudne, robimy wszystko, co możemy, żeby drużyna prezentowała się najlepiej jak potrafi - zapewniał Fornalik.

Czy w drugiej połowie zobaczyliśmy taki Ruch, jaki będziemy oglądać wiosną? - Chciałbym. W piłce, sporcie trzeba być ostrożnym ze składaniem takich daleko idących deklaracji. Zawsze powtarzałem, że robimy wszystko, żeby tak było. Progres widzimy choćby po postawie Kamila Mazka, który wrócił do formy sprzed okresu, w którym borykał się z różnymi problemami. Trzeba było czasu, by doszło do takiego momentu - zaznaczył szkoleniowiec niebieskich.

Bardzo krótko występ swoich podopiecznych podsumował trener "Białej Gwiazdy", Kazimierz Kmiecik. - Nie zagraliśmy tak jak chcieliśmy. Ruch strzelił bramkę, która okazała się zwycięską, my mieliśmy sytuacje, ale nie udało się ich wykorzystać. To nie był zespół, jaki chcieliśmy zobaczyć. Musimy się wziąć w garść i zacząć lepiej grać na wyjazdach - podkreślił szkoleniowiec Wisły.Więcej o:
Komentarze (1)
Waldemar Fornalik: Trzeba być ostrożnym ze składaniem takich deklaracji
Zaloguj się
  • Ryszard Baron

    0

    I ty FORNALIK godosz ze mosz NIEBIESKIE SERCE i te fusbalisty co opuszczajom RUCH najpiyrw godocie ze pomorzecie Klubowi sie podniesc a po poru dniach odlazicie a na dodatek piszecie do zodziejskiego PZPN-u ze RUCH niy wyplacil wom Premi a jo sie pytom zaco chcecie Prymia za to ze udupilscie RUCH

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX