Sport.pl

Ruch Chorzów: odgórna akcja zaplanowana w centrali?

W sprawie Ruchu bardzo ważny jest kontekst emocjonalny i personalny - pisze Marek Wawrzynowski z "Wirtualnej Polski".
"Dariusz Smagorowicz, akcjonariusz Ruchu, który od lipca formalnie nie pełni w klubie żadnych funkcji, w wyborach na prezesa PZPN poparł Józefa Wojciechowskiego, kontrkandydata dla Zbigniewa Bońka i zaangażował się bardzo mocno w jego kampanię. Potem nastąpiła dziwna seria komentarzy działaczy związkowych. Wiceprezes PZPN, Andrzej Padewski na twitterze wymienił kilka osób, które Józef Wojciechowski powinien "rozstrzelać". Wśród potencjalnych ofiar był Smagorowicz.

Potem, jak twierdzi Smagorowicz, inny wiceprezes związku, Eugeniusz Nowak, podczas kolacji PZPN w Bukareszcie (przy okazji meczu Rumunia - Polska) miał stwierdzić, że "jednego spadkowicza już znamy, to Ruch, który nie dostanie licencji". I zaznacza, że są na to świadkowie". - To dla nas szokujące, ale to pokazuje, że oni uważają, że wszystko im wolno. Że jeśli będą chcieli, po prostu znajdą haki i zniszczą klub. Nie liczą się z nikim. Proszę zrozumieć, wygląda mi to na próbę zabójstwa na zlecenie. Zlinczowano nas medialnie - mówi Wawrzynowskiemu Smagorowicz.

"Ludzie związani z Ruchem są przekonani, że opublikowane papiery wypłynęły z PZPN. Podejrzenie o tyle uzasadnione, że związek już wcześniej kilkakrotnie robił tzw. przecieki kontrolowane. Umiejętne posługiwanie się mediami stało się nawet znakiem firmowym kadencji Bońka. Choćby w sprawie Roberta Lewandowskiego i reklamy firmy "Orange" przed meczem z Danią w Gdańsku, gdzie z naszego najlepszego piłkarza zrobiono małostkowego cwaniaczka myślącego jedynie o pieniądzach. Dziś w centrali wolą o tym nie pamiętać, bo Lewandowski ma status bohatera narodowego. Ale zadra pozostała. Nie wszyscy podają sobie ręce podczas zgrupowań kadry.

Dlatego pojawia się mocna sugestia, że to odgórna akcja zaplanowana w centrali" - pisze Wawrzynowski.

Więcej w "Wirtualnej Polsce". Cały tekst - TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (20)
Ruch Chorzów: odgórna akcja zaplanowana w centrali?
Zaloguj się
 • mazigks

  Oceniono 21 razy 9

  Zróbcie z nich męczenników - to żałosne , uratowali się dzięki Poloni w. i królowi , bilans musi wyjść na zero. Szczęście się skończyło , Buzek stracił wpływy , brak sponsora, miasto które dało się oszukać na 18 mln , zobowiązania na 50 mln . Ludzie skończcie bronić tak porfesjonalnego klubu. Przecież to klub mistrza budowania finansowej piramidy pana S - dla kibiców ruchu superbiznesmena , któremu pozwolili zastawić znak firmowy . Weźcie się obudźcie - pogódźcie z faktami . Szkoda bo była szansa na fajne derby w przyszłym sezonie.... Wasza propaganda , hejt

 • mazigks

  Oceniono 13 razy 3

  Czerwona kartka - weź spuść se z krzyża bo ci żyłka strzeli . Święta się zbliżają więc się opanuj, idź dzieciaku do spowiedzi i zapłacz nad sobą i swoim klubem

 • kronikarz99

  Oceniono 29 razy 3

  a jak Ruch kilkukrotnie ratowano przy zielonym stoliku od degradacji, to nie była to akcja centrali?

  dajcie spokój, to musiało się w końcu sypnąć

 • sylwesterreaktywacja

  Oceniono 14 razy 2

  kara ujemnych punktow przeciez jest pewna,teraz ile,bo mowi sie ze -6 albo -8 hmm no i zakaz transferowy,pozdrawiam

 • mazigks

  Oceniono 18 razy 0

  Zróbcie z nich męczenników - to żałosne , uratowali się dzięki Poloni w. i królowi , bilans musi wyjść na zero. Szczęście się skończyło , Buzek stracił wpływy , brak sponsora, miasto które dało się oszukać na 18 mln , zobowiązania na 50 mln . Ludzie skończcie bronić tak porfesjonalnego klubu. Przecież to klub mistrza budowania finansowej piramidy pana S - dla kibiców ruchu superbiznesmena , któremu pozwolili zastawić znak firmowy . Weźcie się obudźcie - pogódźcie z faktami . Szkoda bo była szansa na fajne derby.

 • Edward Honkisz

  Oceniono 24 razy 0

  Na PIASTA,dwie WISŁY,GÓRNIKA Ł .nie widzę akcji bo mają papiery czyste ,te niebieskie patałachy co roku mają problemy i ślizgają się na licencjach grając czyimś kosztem w EX.

 • kamilo8955

  Oceniono 9 razy -1

  Wszyscy z was by Ruch spuszczali do 4 ligii mimo że wcale tak tragicznej sytuacji nie ma.
  Ja wierzę że uda się ten sezon jeszcze uratować i dostaniemy licencję.
  Czym my kibice oraz piłkarze i sztab są winni że mamy złodziejski zarząd w Ruchu praktycznie od powstania tego klubu.

 • czerwona.kartka

  Oceniono 18 razy -2

  W zapszu za takie rzeczy nie karzą. Bo w zapszu złodzieje są chronieni przez PZPN i prawo
  "pytanie do S. Płoskonia

  Czy w 1996 roku klub był zadłużony?

  Tak i to znacznie. Jednak prawo polskie jest tak skonstruowane, że mogłem skorzystać z jego dobrodziejstwa i długi w stosunku do jednostek państwowych poszły w niepamięć. Później Zakład Ubezpieczeń Społecznych wytoczył sprawę Górnikowi Zabrze SSA o zaległości i przegrał. Spółka nie przejęła bowiem zobowiązań towarzystwa. Na podobnych zasadach oddłużyła się Stocznia Gdańska. Według mojego prywatnego uznania, jest to niemoralne, ale na to nam pozwolono w świetle prawa. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX