Ekstraklasa. Ruch - Śląsk 2:0. Zwycięstwo z Legią napędziło zespół Fornalika

27.02.2017 , aktualizacja: 27.02.2017 22:25
A A A
Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:0 (GRZEGORZ CELEJEWSKI)

Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:0 w poniedziałkowym meczu kończącym 23. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Walczący o utrzymanie gospodarze przystąpili do tego pojedynku podbudowani sensacyjną wyjazdową wygraną z mistrzem Polski Legią Warszawa 3:1 w poprzedniej serii spotkań.
Wrocławianie u siebie pokonali tydzień wcześniej krakowską Wisłę 1:0, ale na wyjazdowe ligowe zwycięstwo czekają od 29 października.

"Niebiescy" mieli wymarzony początek, bo już w 8. minucie objęli prowadzenie. Patryk Lipski zagrał prostopadle do Miłosza Przybeckiego, a szybki skrzydłowy Ruchu uprzedził wychodzącego bramkarza Śląska i było 1:0.

Później do przerwy warunki gry dyktowali już przyjezdni. Bardzo łatwo dochodzili do sytuacji podbramkowych, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Raz po strzale Kamila Bilińskiego piłkę na linii bramkowej gospodarzy zatrzymał Libor Hrdlicka.

W 38. minucie wrocławianie cieszyli się nawet z wyrównania, bo trafieniu Bilińskiego, jednak zdaniem sędziego strzelec był na "spalonym". W przerwie doszło do zmiany sędziego. Kontuzjowanego Bartosza Frankowskiego zastąpił "techniczny" Robert Marciniak.

Tuż po zmianie stron mogło być 2:0. Pogubiła się wrocławska defensywa, ale szarżującego Jarosława Niezgodę uprzedził Mariusz Pawełek.

A potem znów piłkę częściej mieli podopieczni trenera Jana Urbana. Ponownie brakowało im wykończenia akcji groźnym strzałem. Skuteczniejsi okazali się po raz kolejny gospodarze. Po faulu Adama Kokoszki na Jarosławie Niezgodzie arbiter podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Rafała Grodzickiego.

Wrocławianie nie potrafili znaleźć do końca meczu recepty na defensywę rywali i Ruch wygrał drugi mecz z kolei.

Bramki: 1:0 Miłosz Przybecki (8), 2:0 Rafał Grodzicki (70-karny).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Rafał Grodzicki. Śląsk Wrocław: Mario Engels.

Sędzia: Bartosz Frankowski/Toruń (46-Robert Marciniak/Kraków). Widzów 5 557.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Marcin Kowalczyk, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Michał Koj (87. Paweł Oleksy) - Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Łukasz Moneta (90. Eduards Visnakovs) - Jarosław Niezgoda (81. Jakub Arak).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Joan Roman, Łukasz Madej, Ryota Morioka (83. Alvarinho), Aleksandar Kovacevic, Robert Pich (73. Mario Engels) - Kamil Biliński (70. Łukasz Zwoliński).