Sport.pl

Ekstraklasa. Kamil Mazek w Zagłębiu Lubin. Zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań Ruchu?

Skrzydłowy Kamil Mazek przeniósł się z Ruchu Chorzów do Zagłębia Lubin tuż przed zamknięciem zimowego okienka transferowego. Zdjęcie, które trafiło do Internetu, może sugerować, że 22-latek został zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań, jakie miał wobec niego dotychczasowy klub
Mazek trafił do Chorzowa dwa lata temu. Gdy stało się jasne, że nie przedłuży umowy z Ruchem i wstępnie porozumiał się z lubinianami, został odsunięty od drużyny.

Odejść do Zagłębia mógłby dopiero po sezonie, chyba że wcześniej udałoby mu się rozwiązać kontrakt z chorzowianami. I tak się stało, tuż przed zamknięciem okienka transferowego.

Kontrowersyjne zdjęcie

Do sieci trafiła jednak niecodzienna fotografia, na której widać, jak piłkarz podpisuje stosowne papiery. Wystarczy przybliżyć, by zobaczyć nie tylko PESEL zawodnika, ale też szczątki zdań takich jak: "oświadczam, że zrzekam się całkowicie zobowiązań...".

Wskazywałoby to na scenariusz, w którym klub zgodził się na rozwiązanie kontraktu z Mazkiem, pod warunkiem, że sportowiec nie będzie domagał się od Ruchu zaległych pieniędzy.- Zdjęcia nie wykonał nasz pracownik i nie zostało zrobione w siedzibie Ruchu Chorzów, dlatego klub za nie nie odpowiada. Warto przypomnieć, że ujawnianie i przetwarzanie danych osobowych jest przestępstwem, więc taka fotografia nigdy nie powinna powstać i zostać upubliczniona - mówi rzecznik Ruchu, Donata Chruściel. - Natomiast szczegóły umowy i tematy podejmowane w trakcie negocjacji to sprawa między klubami a zawodnikiem. Gdyby feralne zdjęcie nie powstało, w ogóle nie rozmawialibyśmy teraz na ten temat - dodaje.

Zaległości Ruchu

W styczniu 2017 r. uprawomocniła się decyzja komisji ligi o odjęciu chorzowianom ośmiu punktów za zaległości finansowe klubu w stosunku do byłych piłkarzy. Ruch miał szybko udowodnić, że gracze zostali już spłaceni i odzyskać cztery z odjętych punktów.

Klubowi grożą - już w przyszłym sezonie - kolejne kary za ewentualne przekroczenie progu wynagrodzeń, bardzo poważnie majaczy przed nim widmo pozbawienia licencji na grę w ekstraklasie. Wspominane wcześniej kontrowersyjne zdjęcie dokumentów Mazka i fragmenty pisma nt. "zrzekania się zobowiązań" mogą jednak świadczyć o tym, że w Ruchu nadal nie dzieje się jednak najlepiej.

Mistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk w drużynie Sport.pl!
Więcej o:
Komentarze (9)
Ekstraklasa. Kamil Mazek w Zagłębiu Lubin. Zmuszony do zrzeczenia się zobowiązań Ruchu?
Zaloguj się
 • sk64

  Oceniono 9 razy 7

  Synek pitnal bo jest na dorobku a Ruch ma problemy. Brak stadionu, ciagle wychodza jakies problemy z licencjami itp. U miedziowych wszystko podane na cacy i na czas. Zero stresu. Ruch to marka nieporownywalnie wieksza niz Zaglebie ale w obecnej sytuacji finansowej fakty mowia za siebie.

 • hehe247

  Oceniono 18 razy 6

  ale się boicie tego Ruchu , wiadomo lepiej teraz udupic klub bo jak przejdzie na Ślonski Stadion to będzie jeszcze trudniej , musicie się spieszyć -- szybki Mazek szybko chce do miedziowego raju więc wszystko podpisuje , jego wybór na szczęscie ci co zostali w Ruchu radzą sobie bardzo dobrze hehe

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 15 razy 1

  No dokładnie. Jeśli chcą ujebać Ruch, to teraz. Jak zagramy na SŚ, to kapusie typu poloksg i inne fiuty mogą już otrzeć łzę. Ruch ma wszystko pochytane. Ruch na Śląskim ma być przeciw wagą Legii, bo rusy z Zabrza, lub inne korupcjogenne klubiki zero mistrza Polski mogą pomarzyć i nie staną na przeciw Niebieskiej potęgi.

 • Ryszard Baron

  0

  Odchodzicie jedyn po drugim ale to pokazujecie ze zescie sa sprzedawczyki wom ino w lebach kasa ale ta kasa wos doprowadzi do upatku

 • Anatol Zarecki

  0

  Przegląd Sportowy a właściwie to Gazeta Wyborcza rozdmuchuje problemy Ruchu, a przecież
  macie pod nosem Legię prawdopodobnie problemy Ruchu to betka do problemów Legii!
  Może wam przeszkadza ze Ruch był pierwsza drużyną polska na Sląsku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX