Jastrzębski Węgiel rozbity w Bełchatowie

Pozbawiony swoich dwóch największych armat w ataku Jastrzębski Węgiel nie był w stanie przeciwstawić się mistrzom Polski z Bełchatowa.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jastrzębski zespół przystąpił do meczu z liderem PlusLigi bez swoich gwiazd: Zbigniewa Bartmana oraz Michała Łasko. Brak czołowych skrzydłowych JW, podobnie jak w ostatnim meczu z Fartem Kielce, znów odbił się na sile ofensywnej drużyny.

Pomimo lepszego przejęcia niż Skra w pierwszym secie, to hegemon ligi łatwo wygrał premierową partię. Kłopot polegał na tym, że w ekipie Lorenzo Bernardiego nie miał kto skończyć ataków. Brazylijczyk Luciano Bozko tradycyjnie częściej plasował zamiast wybierać wariant siłowy. Miękko atakował także zastępujący Łaskę młokos Mateusz Malinowski.

Od drugiej partii Bozko został zastąpiony przez rodaka Ashleia Nemera, który wniósł dużo więcej do gry od swojego rodaka, a stremowany wcześniej Malinowski zaczął nabierać większej odwagi w ataku. Niezły poziom gry utrzymywał Michał Kubiak. Pomimo sporych kłopotów z zatrzymaniem bombardiera Mariusza Wlazłego, w końcówce drugiej partii jastrzębianom udało się doprowdzić do stanu 24:23. W kluczowej akcji seta Nemer został zablokowany przez Miguela Falascę i mistrz kraju prowadził 2:0 w setach. Siatkarzom JW nie pomogło nawet aż 12 punktów oddanych przez siatkarzy Skry po własnych błędach.

Trzecia parta zaczęła się dla jastrzębian obiecująco. Po dobrych zagrywkach Nemera prowadzili 4:0, ale podopieczni Jacka Nawrockiego już na pierwszej przerwie technicznej mieli punkt przewagi. Po jednym z ataków Kubiaka prowadzący grę gospodarzy Paweł Woicki doznał urazu kciuka i został zmieniony przez Falascę.

Goście robili co mogli, by mecz trwał dłużej niż trzy sety. Wymiana ciosów trwała jednak tylko do stanu po 20. Końcówka należała do gospodarzy, a mecz zakończył się skutecznym blokiem Wlazłego. MVP meczu został świetnie spisujący się w całym spotkaniu Michał Winiarski.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Woicki, Kooistra, Możdżonek, Bąkiewicz, Winiarski, Zatorski (l) Falasca, Cupković, Kłos.

Jastrzębski Węgiel: Malinowski, Vinhedo, Holmes, Bontje, Kubiak, Bozko, Rusek (l) oraz Violas, Gawryszewski, Nemer, Polański.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »