24 tysiące najwierniejszych fanów Jastrzębskiego Węgla. To dla nich ten zespół!
24 tysiące najwierniejszych fanów Jastrzębskiego Węgla. To dla nich ten zespół!
REKLAMA
Wojciech Todur
W Jastrzębiu odliczają już dni do inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla, podkreśla, że śląski zespół tak mocny nie był już dawno.
Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta
REKLAMA
JW rozpocznie rywalizację w PlusLidze w najbliższą sobotę, gdy do Jastrzębia przyjedzie AZS Olsztyn.
- Będziemy musieli pracować jak najwięcej, żeby szybko się zgrać. Wydaje mi się, że potencjał zespołu jest największy, biorąc pod uwagę ostatnie trzy sezony. Większość naszych zawodników wróciła z mistrzostw Europy, co oznacza, że mamy dużą konkurencję wewnątrz drużyny. To spowoduje, że poziom naszych treningów będzie wysoki. Mam nadzieję, że efekt tej rywalizacji poznamy na parkiecie podczas meczów w lidze oraz Lidze Mistrzów - mówi Łasko.
Dobrej myśli jest również trener Lorenzo Bernardi.
- To będzie ciężki sezon. Poziom PlusLigi jest wysoki. Mamy też swoje cele w Lidze Mistrzów. Będziemy grać co tydzień w systemie środa-sobota, więc nie będzie łatwo. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Możemy grać i pracować, będąc skupionym na istotnym celu, którym jest mistrzostwo Polski. Mamy nowy zespół. Z początku możemy mieć drobne kłopoty, co jest normalne w takich przypadkach, ale wiemy doskonale, że kluczowa część sezonu to okres od połowy stycznia do kwietnia i wówczas trzeba będzie pokazać swoją siłę na wszystkich polach - twierdzi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.
Oczekiwane sukcesy mają napędzać m.in. pieniądze Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - W naszej firmie mamy zatrudnionych 24 tysiące pracowników. Dla nich budujemy ten siatkarski potencjał. Pracownicy i ich rodziny zasługują na to, żeby po ciężkiej górniczej pracy mogli brać udział w takim święcie przynajmniej raz na dwa tygodnie - uważa Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. pracy i polityki społecznej.