Siódme zwycięstwo z rzędu Jastrzębskiego Węgla, ale...

Tym razem podopieczni Lorenzo Bernardiego mieli zaskakująco dużo problemów z pokonaniem Radomia.
Zawodnicy Roberta Prygla, byłego gracza jastrzębskiego klubu, po zaciętej walce wywalczyli punkt. Set za set, gospodarze wychodzili na prowadzenie, goście wyrównywali. Problem gospodarzy polegał na tym, że nie byli w stanie utrzymać bez przerwy wysokiego poziomu gry.

Tie-break od początku był bardzo wyrównany. W końcówce Bernardi wykazał się dobrą intuicją i wpuścił na boisko rezerwowego Mateusza Malinowskiego. Ten skutecznie zaatakował, a zaraz potem popisał się asem serwisowym, który zakończył mecz. MVP meczu został Michał Masny

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:22, 22:25, 25:16, 20:25, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Masny, Łasko, Gierczyński, Kubiak, Bontje, Pajenk, Wojtaszek (libero) oraz Van De Voorde, Jarmoc, Marechal, Malinowski, Filippov

Cerrad Czarni Radom: Neroj, Kooistra, Wachnik, Westhpal, Kamiński, Ostrowski, Filipowicz (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Piovarci, Bołądź