Jastrzębski Węgiel ogłosił skład na nowy sezon. Jest reprezentant Niemiec!

Michał Łasko, Michał Kubiak i Michał Masny - liderzy Jastrzębskiego Węgla zostają w klubie! Do zespołu dołączył przyjmujący - reprezentant Niemiec Denis Kaliberda. O sile drużyny będzie też stanowił środkowy reprezentacji Polski Grzegorz Kosok.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Jastrzębski Węgiel był znany z tego, że po sezonie ostro mieszał w składzie. Tym razem jest podobnie, ale najważniejsze, że udało się utrzymać trzon zespołu. Z drużyną pożegnali się Thomas Jarmoc, Simon Van de Voorde oraz Nicolas Marechal. Natomiast umowa z Robem Bontje jest w trakcie rozwiązywania.

Równie ważnym jest fakt, że za wyniki zespołu nadal będzie odpowiadał trener Lorenzo Bernardi. W trakcie sezonu mówiło się, że Bernardi wróci do ligi włoskiej.

- Bardzo dobrze czuję się w tym mieście i w waszym kraju. W Jastrzębskim Węglu dostałem szansę na początku swojej trenerskiej drogi i nie mogę o tym zapominać. Ten klub stwarza ogromne możliwości. Pewien cykl jeszcze się nie skończył. Jestem pewien, że możemy dokonać więcej - mówi szkoleniowiec trzeciej drużyny ostatniego sezonu Ligi Mistrzów.

Podobnego zdania jest Michał Łasko, kapitan JW. - Bardzo cieszę się z tego, że szkielet zespołu pozostaje taki sam. W poprzednich latach, kiedy przystępowaliśmy do sezonu, startowaliśmy może nie od zera, ale trzeba było budować naszą grę od początku. Teraz w zespole zaszły tylko niewielkie zmiany personalne, co będzie szczególnie istotne zwłaszcza u progu rozgrywek. Cieszę się z takich właśnie wyborów dokonanych przez klub, z tego, że pozostawił w większości przypadków na skład, który pokazał bardzo dobrą siatkówkę. W minionym sezonie do pełni szczęścia zabrakło troszeczkę, ale w przyszłym sezonie zrobimy wszystko, by to nadrobić - mówi Łasko, który zdobył z drużyną brązowy medal mistrzostw Polski.

Nowi zawodnicy w klubie to środkowy Grzegorz Kosok oraz Denis Kaliberda, przyjmujący reprezentacji Niemiec. - Grzegorz Kosok to bardzo dobry gracz. Przeciwko Kaliberdzie grałem w reprezentacji Włoch. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. To taki typ gracza podobny do Michała Kubiaka, który lubi grać bardzo szybko. Idealnie pasuje do gry, którą ma w swoim DNA nasz rozgrywający Michal Masny - podkreśla Łasko.

- Potrzebowaliśmy polskiego środkowego i jestem szczęśliwy, że udało się pozyskać Grzegorza. To doświadczony gracz, który może nam bardzo pomóc. Kaliberdę śledzę już od kilku sezonów. Jest to silny zawodnik, lubię tego typu siatkarzy - zachwala nowych graczy trener Jastrzębskiego Węgla.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

Do drużyny dołączy jeszcze dwóch zawodników z jastrzębskiej Akademii Talentów. - Myślę, że jest to naturalny krok w rozwoju projektu Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Jeśli się realizuje takie przedsięwzięcie, to ci młodzi chłopcy muszą mieć możliwość rozwijania się dalej. Sisley Treviso w oparciu o podobny projekt zbudował włoską siatkówkę. W pewnym momencie w rezerwach Sisleya grało 7-8 zawodników, którzy później trafili do kadry narodowej. Chciałbym wywróżyć tym chłopakom taką samą ścieżkę kariery. Z drugiej strony, ta łatwa jej część jest już za nimi. Teraz muszą wykonać najtrudniejszy krok. Przeskok będzie ogromny, ale jeśli będą mieć cierpliwość, ambicję i inteligencję, to mogą osiągnąć wiele - uważa Łasko.

Skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2014/2015:

Atakujący: Michał Łasko, Mateusz Malinowski.

Przyjmujący: Michał Kubiak, Krzysztof Gierczyński, Denis Kaliberda, absolwent z Akademii Talentów.

Środkowi: Alen Pajenk, Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, absolwent z Akademii Talentów.

Libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek.

Rozgrywający: Michal Masny, Dmytro Filippov.

Trener: Lorenzo Bernardi.

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały