Niezwykły wyczyn Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w meczu AZS-em Olsztyn wygrali seta w imponujących rozmiarach.
Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Po pierwszej partii, którą JW wygrał na przewagi (26:24) w kolejnej odsłonie śląski, zespół zdemolował rywala. "Po tym, jak Michał Łasko przedarł się przez blok gospodarzy i na tablicy pojawił się rezultat 6:2 dla jastrzębian, szkoleniowiec gospodarzy zareagował wzięciem przerwy na żądanie. Po niej Krzysztof Gierczyński dołożył kolejny punkt. Na pierwszej przerwie technicznej wynik brzmiał 8:3 dla Pomarańczowych, a duża w tym zasługa dobrze zagrywającego Zbigniewa Bartmana. Kiedy potrójny blok naszego zespołu zastopował na siatce Adamajtisa (11:4 dla JW), na placu gry w miejsce atakującego AZS-u pojawił się Grzegorz Szymański. Po punktowej zagrywce Patryka Czarnowskiego, którą ustrzelił Ogurcaka, słowacki przyjmujący podzielił los Adamajtisa. Zastąpił go Piotr Łuka. Zmiennik Adamajtisa wkrótce dwukrotnie nadział się na podwójny blok Pomarańczowych (Pajenk-Łasko), a to skutkowało rezultatem 16:6 dla gości" - relacjonował klub. Następnie w polu serwisu stanął Czarnowski, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie 24:6! Ostatni punkt jastrzębianie zdobyli blokiem i wygrali 25:7!

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Jastrzębskiego Węgla.