Sport.pl

Siatkarz Jastrzębskiego Węgla: Polacy zapomnieli o mistrzostwie świata

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Słowak Michał Masny uważa, że polscy kibice zbyt szybko zapomnieli, iż ich reprezentacja została mistrzami świata. - Szaleństwo trwało może tydzień, a teraz w halach jest bardziej pusto niż przed rokiem - ocenił.
- Myślałem, że będzie większy boom po tym, jak Polacy zdobyli mistrzostwo świata. Teraz tego kompletnie już nie widać. Na trybunach w trakcie meczów PlusLigi wcale nie ma więcej osób, a wydaje mi się, że nawet mniej niż przed rokiem. Może potrwało to szaleństwo przez tydzień i bardzo szybko się skończyło. Wydawało mi się, że powinno to trwać dłużej, ale nic z tych rzeczy - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Masny, który w Polsce gra od 2007 roku.

On sam cieszy się, że do walki o mistrzostwo kraju dołączyła jeszcze jedna drużyna - Lotos Trefl Gdańsk. Od lat o tytuł grały praktycznie zawsze tylko cztery zespoły - Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów.

Jastrzębie ma na koncie już dwie przegrane i siedem punktów straty do lidera z Bełchatowa. W sobotę drużyna pokonała 3:2 Politechnikę Warszawską.

- Dobrze, że nie jesteśmy jeszcze w najwyższej formie, bo sezon dopiero się zaczął. Mamy wprawdzie problemy, ale wygrywamy mecze, a to jest najważniejsze. Zawsze mówię, że liczy się to, co jest na samym końcu. Oczywiście nie możemy tracić punktów z drużynami słabszymi od nas, ale z drugiej strony nie ma tragedii, bo te spotkania ostatecznie wygrywamy - zauważył.

W Lidze Mistrzów JW rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa z hiszpańskim CAI Teruel.

Jesteś kibicem siatkówki? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 51 56:17 18 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 49 53:17 16 3
3 PGE Skra Bełchatów 46 50:19 15 4
4 Jastrzębski Węgiel 41 45:25 15 4
5 Trefl Gdańsk 28 38:36 9 10
6 GKS Katowice 28 42:43 9 10
7 MKS Ślepsk Suwałki 25 34:45 9 11
8 Cerrad Czarni Radom 25 35:41 8 11
9 Aluron Virtu CMC Zawiercie 21 27:42 7 12
10 Cuprum Lubin 21 30:48 7 14
11 Indykpol AZS Olsztyn 20 33:45 7 12
12 Asseco Resovia 20 29:45 6 13
13 MKS Będzin 19 29:45 7 12
14 BKS Visła Bydgoszcz 11 22:55 2 17

 • Półfinały
 • Ćwierćfinały
Komentarze (19)
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla: Polacy zapomnieli o mistrzostwie świata
Zaloguj się
 • rotmiz

  Oceniono 119 razy 103

  Szanowny panie Masny pozwolę się nie zgodzić z Pana oceną tej sytuacji. A najlepiej obala Pańską tezę przykład klubu JW. W mieście, w którym drużyna ma bogatego sponsora, nową halę, gdzie na mecze siatkówki przychodzą porządni ludzie, którzy nie myślą o burdach, często są to całe rodziny, to ceny biletów są przerażające! Renomowany klub, który w swoich ofertach biletowych nie ma ulg dla rodzin, nie ma biletów z ulgą dla uczniów, to jest żenada. Karnety przyznawane kolegom, którzy potem na te mecze nie chodzą (znam wielu takich). Na mecze ligi mistrzów cena biletu jest 50 zł! Nie każdego stać na to by z rodziną iść i wydać ponad 200 zł na bilety. Nie dziwie sie ludziom, że mało kto chce chodzić na mecze, skoro ktoś wymyśla sobie takie ceny. Pozdrawiam.

 • alter_globalista

  Oceniono 56 razy 56

  Niestety kluby chciały zbić kokosy na tym sukcesie i przeholowały z cenami biletów. W przypadku pańskiego klubu, panie Masny cena wzrosła 2X.

 • jantab

  Oceniono 71 razy 41

  To nie Polacy zapomnieli, tylko polskie media ( zwłaszcza TVP, ale też GW ), które wolą się zajmować ławką rezerwową ostatnich klubów "extraklasy" niż ligą siatkarską.

 • zostawciemniewspokoju

  Oceniono 13 razy 11

  Kto się interesował, ten się nadal interesuje. Rynek jest nasycony. Cieszmy się z medalu i nie liczmy na to że niedzielni kibice od wielkich imprez - zapełnią hale. Jest co w życiu robić.

 • fajny_zajety

  Oceniono 12 razy 8

  Zamiast oglądać sport lepiej go uprawiać. Może w końcu ludzie to zrozumieli.

 • w.ciemie.bity

  Oceniono 1 raz 1

  1.
  …Mała frekwencja? (I bardzo dobrze!!!) – to efekt haniebnego i chciwego postępowania „Polsatu” (oraz PZPS z Przedpełskim na czele, którzy bezwstydnie, z pazerności i nachapania się, na tę hańbę przyzwolili) i zakodowania przed narodem relacji na żywo z MŚ i wyłudzania od narodu pieniędzy za oglądanie swojej reprezentacji narodowej w wolnym przekazie telewizyjnym.

  – Naród, czyli społeczeństwo, wybudował i użyczył im swoje stadiony i chale sportowe oraz całą infrastrukturę (drogi, dojazdy, hotele, lokale gastronomiczne itp. itd. i obsługę tego wszystkiego) – a oni (tj. „Polsat” i PZPS z sobkiem Przedpełskim i Solorzem na czele) za ten ogromny wkład narodu w zorganizowaniu mistrzostw, postępując zdradziecko, jak judasze, w podzięce, wywinęli narodowi taki numer i zakodowali sygnał telewizyjny.

  W porównaniu z wkładem narodu, to wkład „Polsatu” w MŚ jest prawie zerowy. „Polsat” dał jedynie swoje wozy i kamery transmisyjne z obsługą.
  I „Polsat” nie zrobił to za darmo. Bo za ten „swój wkład” i za tą transmisję „Polsat” zgarniał i zgarną ogromne wpływy pieniężne od reklamodawców i sponsorów (i na pewno podzielił się nimi z Przedpełskim i jego związkiem) – i mimo tego, to jeszcze im było mało, i jeszcze postanowili dodatkowo się nachapać i okraść naród, i zakodowali społeczeństwu sygnał.

  Nie spisały się też obecne władze państwowe (prezydent, premier, minister sportu; marszałek sejmu). Bo na wieść o zakodowaniu sygnału – z urzędu, powinni natychmiast zobowiązać „TV Polsat” do odkodowania sygnału, a jeśli nie, to w przeciwnym razie powinni odebrać „Polsatowi” prawa do transmisji mistrzostw i wyznaczyć innego operatora, który sygnału przed narodem nie zakoduje.
  A kosztami tej operacji powinni obciążyć Polski Związek Piłki Siatkowej, który się zgodził i dopuścił do tego wstydu i skandalu i pozwolił „Polsatowi” zakodować sygnał telewizyjny.
  – Władze państwowe miały ku temu obowiązek i wszelkie instrumenty prawne i polityczne, żeby tak postąpić.
  I jeżeli tak nie postąpiły, to znaczy, że władze państwowe świadomie opuściły i zdradziły swój naród i, że wcześniej dogadały się z „Polsatem” i przymknęły oko na ten skandal i pozwoliły „Polsatowi” dodatkowo się nachapać i okraść społeczeństwo.
  (W zamian za tą przysługę, „TV Polsat”, np. mogła obiecać rządzącym pomoc w nadchodzących wyborach i wspieranie ich w swojej telewizji – bo jak inaczej tłumaczyć bierność i obojętność władz państwowych na haniebne postępowanie i panoszenie się „Polsatu” i obskubanie społeczeństwa i kibiców z należnego im prawa do oglądania swojej reprezentacji narodowej w wolnym przekazie telewizyjnym).

  Gdyby to była, np. walka bokserska, jak ta wczorajsza: Adamek - Szpilka, czy jakiś prywatny występ kogoś z rodziny Przedpełskiego – to niech sobie kodują.
  – Ale to przecież grała nasza reprezentacja narodowa (czyli własność wszystkich Polaków, całego narodu) – to takiego świństwa, jak uczynił to „Polsat” (za przyzwoleniem PZPS i władz państwowych), społeczeństwu i kibicom się nie robi.
  cdn.

 • w.ciemie.bity

  0

  2.
  cd.
  Decydenci (PZPS, „Polsat”, i władze państwowe) powinni wiedzieć, że najważniejsi w tym wszystkim są widzowie, kibice i sympatycy sportowi – bo bez nich, ta cała machina sportowa jest nic nie warta i każda impreza sportowa się nie odbędzie.
  Bo do pustych stadionów, hal sportowych i braku widzów przed telewizorami, to żaden sponsor i reklamodawca nie przyjdzie oraz związkom sportowym i zawodnikom nie wyłoży swoich ogromnych pieniędzy.
  Bez widzów, kibiców i sympatyków, to żadna drużyna nie istnieje i nawet najjaśniejsza gwiazda szybko zgaśnie – no bo dla kogo będą grać? – dla pustych ścian i powietrza?
  Sponsorzy i reklamodawcy takie drużyny i takich zawodników będą omijali z daleka. I kto ich będzie finansował, wspierał i utrzymywał? – może puste ściany, hale, stadiony i powietrze?
  – Bez widzów, kibiców i sympatyków wszystko się rozleci i przestanie istnieć (każdy związek sportowy, klub, drużyna i zawodnik).
  Również bez widzów przed telewizorami, to każda stacja TV może pozamiatać swój interes.

  I to co uczynił „Polsat” i na co pozwolił mu PZPS z jego pomylonym prezesem oraz na co zgodziły się obecne władze państwowe – za to, że wypięli się na naród i kibiców i zakodowali sygnał – społeczeństwo powinno im to długo pamiętać.

  I w rewanżu społeczeństwo-kibice powinni zbojkotować imprezy sportowe, które wspiera i organizuje „Polsat” i PZPS, a nawet przenieść się do innego operatora telewizyjnego.
  Społeczeństwo powinno też wybrać lepsze władze państwowe, takie które je nie opuszczą, takie które naród wesprą, gdy będzie w potrzebie.

  – Gdyby nasza Ojczyzna znalazła się w potrzebie (odpukać i broń Boże) i przyszło nam jej bronić, to byśmy stanęli w jej obronie i to za darmo, nie żądając żadnej zapłaty, a wielu nawet oddałoby swe życie (rzecz bezcenną).
  – A pomyleni sobek Solorz, Przedpełski i obojętne władze państwowe, kazali nam za oglądanie naszej reprezentacji narodowej płacić i zakodowali nam sygnał – wstyd i hańba!

  Dlatego uważam, że Transmisje naszych reprezentacji narodowych, powinny być dla narodu w wolnym przekazie, bezpłatne – i to powinno gwarantować nam prawo i odpowiednia ustawa (a nie powinna to być łaska jakiegoś sobka Solorza, Przedpełskiego i Prezydenta RP czy kogokolwiek innego).

  Również uważam, iż z racji, że te mistrzostwa odbywały się w naszym kraju – to wszystkie mecze (nie tylko polskiej reprezentacji) dla nas Polaków powinny być niezakodowane i dostępne w wolnym przekazie telewizyjnym.
  – A tak nie było.

  Narodem i ojczyzną się nie kupczy i nie handluje – i wszyscy decydenci powinni o tym wiedzieć!

 • nagabywacz-kur

  Oceniono 4 razy -4

  kto to jest mistrzostwo ? :)

 • alien0

  Oceniono 80 razy -40

  a kogo interesuje jakiś niszowy sport....Więcej ludzi ogląda w Korei Południowej zawody e-sportu....LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX