Jastrzębski Węgiel bez szans w rewanżu z Sir Safety Perugia

Ekipa siatkarzy z Perugii w niespełna 90 minut rozprawiła się z Jastrzębskim Węglem 3:0 (25:18, 25:22, 25:17), pozbawiając go nadziei na awans w play-off Ligi Mistrzów. Wyższość włoskiego zespołu nie podlegała dyskusji.
Facebook? » | A może Twitter? »

Jastrzębianie w ub. czwartek u siebie przegrali z Sir Safety Perugia 2:3, ale po wyrównanym meczu, i liczyli, że w rewanżu powalczą i awansują. Niestety, od pierwszego seta na boisku dominowali gospodarze. Włoskiej ekipie w środę wychodziło właściwie wszystko. Siatkarze Sir Safety bombardowali rywali zagrywką, siali spustoszenie atakami spod siatki, opłacały im się też nawet najbardziej ryzykowne akcje.

Znakomity mecz u gospodarzy rozegrał Serb Aleksander Atanasijević, który imponował serwisem i skutecznymi atakami z niemal każdej pozycji. Przede wszystkim gospodarze byli jednak regularni i nie zdarzały im się chwile przestojów, które mogłaby ewentualnie wykorzystać niknąca w oczach polska ekipa.

Jedynie w drugim secie jastrzębianie nawiązali równorzędną walkę z rywalem. W trzeciej partii Perugia znowu jednak zdecydowanie dominowała. Pozbawieni presji gospodarze wygrali ją do 17.