Jastrzębski Węgiel przegrał pierwszy mecz o brązowy medal

Jastrzębski Węgiel nie dał rady na wyjeździe Skrze Bełchatów. Nasza drużyna wygrała pierwszego seta, ale potem było już gorzej
Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy - dwa bloki, dwa asy Mariusza Wlazłego i zrobiło się 0:4. Potem było jednak znacznie lepiej, jastrzębianie szybko odrobili straty i prowadzili 8:6, 13:9, 16:12. Ostatecznie dość łatwo wygrali do 20.

Kolejne sety to już dominacja Skry, która szybko wyszła na prowadzeni aż 9:3. W drugim secie na boisku pierwszy raz po dłuższej przerwie spowodowanej urazem łokcia pojawił się rekonwalescent Zbigniew Bartman. W trzecim wyszedł na plac w podstawowym składzie, ale gospodarzy nie udało się zatrzymać. Bartman pokazał kilka dobrych zagrań i sprytnych kiwek, ale to nie wystarczyło, żeby wygrać drugiego seta.

Kolejne również należały do gospodarzy, mimo że za każdym razem zażarta walka trwała do ostatnich piłek. Zwłaszcza ostatni set był niezwykle zacięty. Skra miała cztery meczbole, Jastrzębski jednego setbola.

Skra: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (20:25, 25:15, 25:23, 29:27)

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Wrona, Uriarte, Włodarczyk, Winiarski, Piechocki (l) oraz Tille, Marechal, Conte, Kłos

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (l) oraz Bartman, Malinowski, Filippov, Kańczok, Popiwczak

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla Skry.

MVP: Brdjović