Trener GieKSy bliski decyzji o zamknięciu kadry

- Twardo stąpam po ziemi i wiem, że nie jesteśmy w stanie zakontraktować lepszych zawodników od tych, których już mamy - mówi Rafał Górak, trener katowickiej drużyny.
Z GieKSą od dłuższego czasu trenuje czwórka nowych graczy - Piotr Gierczak i Kamil Szymura z Górnika Zabrze, Marcin Pietroń z Piasta Gliwice oraz Patryk Stefański z Ruchu Chorzów. Wszystkich można było zobaczyć w akcji w sobotnim meczu GKS-u z Sandecją Nowy Sącz (0:0). Tylko pierwszy z tych zawodników ma podpisaną umowę z katowickim klubem. - Mam nadzieję, że ich sprawa szybko się rozwiąże, bo są nam potrzebni. Nie mamy czasu, aby eksperymentować, ani oni u nas są i chcą tu być. Nie latają też za nimi menedżerowie - mówi Górak.

Trener GKS-u podkreśla, że 22-osobowa kadra jego zespołu jest silna i wyrównana. - Twardo stąpam po ziemi i wiem, że nie jesteśmy w stanie zakontraktować lepszych zawodników od tych, których już mamy. Tacy po prostu dużo kosztują. Dlatego jestem bliski podjęcia decyzji o zamknięciu kadry. Aby to się zmieniło, musiałaby nam się trafić jakaś wyjątkowa okazja - zauważa.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »