Nie tylko "ręka Boga". Jan Furtok strzelał piękne gole [WIDEO]

Świętujący 50. urodziny Furtok zdobył mnóstwo bramek w ekstraklasie, Bundeslidze i reprezentacji Polski.
Gdyby zapytać kibiców o najsłynniejszą bramkę Furtoka to większość bez wahania wymieniłaby trafienie w meczu Polski z San Marino. Napastnik zdobył ją ręką, co możecie zobaczyć na tym filmiku (0:17).Furtok zyskał status superstrzelca już w latach 80. Dla GieKSy strzelał jak na zawołanie. Zobaczcie perfekcyjnie wykonany rzut karny w meczu z Jagiellonią w 1988 r. (1:00). Gola wbił też w pucharowym spotkaniu słynnemu Glasgow Rangers (5:20).

Furtok równie dobrze radził sobie w Bundeslidze. W sezonie 1990/91 zdobył tytuł wicekróla strzelców. Zobaczcie jego gole w barwach HSV Hamburg w spotkaniach z Werderem Brema (2:40) i Bayernem Monachium (2:10).

POLECAMY - Legenda katowickiej piłki kończy dziś 50 latDla reprezentacji Furtok strzelił 10 goli. Trafiał nie tylko ręką. Oto dowody: mecze z NRD w (bramki w 19:45 i 29:00) oraz Irlandią (3:50).

Na zakończenie kariery Furtok wrócił do GKS-u. Dla młodszych kolegów był jak profesor. Potrafił w pojedynkę rozstrzygać mecze. Oto jedne z jego ostatnich bramek w karierze. Zdobył je w meczach z Wisłą Kraków (0:20) i Rakowem Częstochowa (0:30)