PILNE: Prezydent Katowic chce przejąć kontrolę nad GieKSą!

Piotr Uszok uznał, że magistrat musi mieć większość w radzie nadzorczej klubu i przeprowadzić audyt w GKS-ie.
Urząd Miasta wystosował w tej sprawie specjalny komunikat.

"Sytuacja finansowa GKS-u Katowice jest skomplikowana, a przedstawiciele Miasta od kilku tygodni szczegółowo się jej przyglądają. Przedstawiona przez Zarząd dokumentacja nie pozwala dokładnie poznać aktualnej sytuacji finansowej spółki. Aby dalsza współpraca Miasta Katowice z pozostałymi akcjonariuszami oraz Zarządem była możliwa, Prezydent Piotr Uszok oczekuje, iż w najbliższym możliwym terminie dojdzie do zmian w składzie Rady Nadzorczej. Na pięciu członków Rady - trzech miałoby reprezentować Miasto. Przypomnijmy, że obecnie w Radzie Nadzorczej spółki zasiada dwóch przedstawicieli magistratu. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie pełnego audytu finansowego, który pozwoli dokładnie ocenić zadłużenie i sytuację finansową klubu" - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że obecnie przewodniczącym rady nadzorczej klubu jest Ireneusz Król, prezes Centrozapu. Katowicka firma to główny udziałowiec GieKSy.

- Naszym celem jest rozwiązanie trudnej sytuacji GKS-u Katowice. Aby jednak było to możliwe, miasto musi mieć większą kontrolę nad sytuacją finansową i organizacyjną klubu - mówi Uszok.