Sport.pl

GKS Katowice może stracić czołowego piłkarza na wiele miesięcy!

Fatalna informacja o stanie zdrowia Grzegorza Goncerza. Jeden z czołowych zawodników katowickiego zespołu może ponownie trafić na operacyjny stół.
Skrzydłowy GKS-u nabawił się urazu piątej kości śródstopia pod koniec rundy jesiennej. Szybko przeszedł operację i wydawało się, że wiosną będzie mógł grać. Od początku okresu przygotowawczego narzekał jednak na ból. Trenerzy go oszczędzali, a zawodnik tylko epizodycznie pojawiał się w sparingach.

We wtorek trafił na konsultację lekarską. Wynik prześwietlenia jest zły. - Okazuje się, że kontuzjowana kość jest niezespolona i dlatego pojawiał się ból. Możliwe, że Grzegorza czeka powtórna operacja i nie zagra w całej rundzie - mówi trener Rafał Górak.

Goncerz wierzy jednak, że tak się nie stanie. - To nie jest do końca pewne. Liczę, że ten najgorszy scenariusz się nie potwierdzi. Staramy się działać błyskawicznie i w środę mam trafić na konsultację do doktora Krzysztofa Ficka, który mnie operował. Wtedy dowiem się, czy diagnoza jest prawdziwa - mówi piłkarz.