Sport.pl

Odkrywamy tajemnice składu GieKSy. Kto będzie grał w podstawowym składzie?

O tym, którzy zawodnicy są w wysokiej formie po okresie przygotowawczym, opowiada nam trener GKS-u Katowice Rafał Górak.
Szkoleniowiec GieKSy specjalnie dla ŚLĄSK.SPORT.PL ocenia poszczególne formacje zespołu.

Bramkarz

Znam zdanie Janusza Jojki na ten temat i wiem, że Witek Sabela wywalczył sobie pozycję bramkarza numer jeden. W tej chwili jest faworytem do obsady bramki.

Obrońcy

W wielu meczach sparingowych para stoperów Adrian Napierała i Jacek Kowalczyk wyglądała bardzo solidnie. Adrian dostał u mnie żółtą kartkę za ostatni mecz z Szombierkami Bytom (po jego błędzie padł gol dla zielonych - przyp. red.). Wybaczyłem mu już ten błąd, ale jeśli zrobi taki w lidze to już będzie mi ciężko wybaczyć. Bo dlaczego mieliby nie grać Mateusz Kamiński czy Kamil Szymura? Udało nam się bardzo wyrównać rywalizację na tej pozycji. Jeśli chodzi o boki obrony, to sam jeszcze nie wiem kogo wybiorę. Tomek Rzepka i Bartosz Sobotka są bardzo mocno nacierani przez swoich konkurentów.

Pomocnicy

W środku pomocy nareszcie jest gęsto i na poziomie. Tomek Hołota i Kamil Cholerzyński zrobili olbrzymi postęp w okresie przygotowawczym. Dotąd pozycja Damiana Chmiela wydawała się bardzo pewna, ale teraz będę miał dużo możliwych rozwiązań i dużo dylematu. Do tego dochodzą jeszcze Jan Beliancin, Przemek Pitry i Piotr Gierczak. Piotrek przyszedł do nas, żeby młodzi ludzie mogli brać z niego przykład, bo to kawał profesjonalisty. Jemu żadna "Meduza" by się nie zdarzyła, a do tego jego forma jest więcej niż wysoka. To poważny kandydat do gry. Na bokach jest problem z kontuzją Grzegorza Goncerza. Na szczęście dokonaliśmy transferu Marcina Pietronia. A do tego dyspozycja Barka Chwalibogowskiego i Mateusza Zachary jest na tyle wysoka, że nie musimy się aż tak martwić jak np. martwiliśmy się na początku pierwszej rundy, gdy kontuzji doznał Rafał Sadowski.

Atak

Po okresie przygotowawczym mogę powiedzieć, że Deniss Rakels i Patryk Stefański idą łeb w łeb. Forma obu zawodników jest bardzo dobra. W sparingach nie występowali razem, ale biorę pod uwagę także taki wariant.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o: