Sport.pl

GKS Katowice jako Polonia Warszawa? Trenera GieKSy nic nie zaskakuje

Rafał Górak miał budować zespół, który będzie walczył o utrzymanie w pierwszej lidze. Być może cel jego pracy będzie jednak inny.
Wszystko dlatego, że właściciele GKS-u rozważają zakup miejsca w ekstraklasie do Polonii Warszawa. - Oficjalnie na ten temat z działaczami nie rozmawiałem, ale mnie mało co zaskakuje - mówi Górak.

Szkoleniowiec GKS-u zdobył niedawno licencję UEFA Pro, który umożliwia mu prowadzenie zespołu w najwyższej lidze. Nie wiadomo jednak, czy to jemu przyszłoby pracować w GKS-ie w ekstraklasie - o ile fuzja doszłaby do skutku - bo jego kontrakt z klubem wkrótce dobiega końca. - Przyznam, że do takiego temat jak GKS w ekstraklasie jeszcze nie dotarłem. Bliższe mojemu sercu jest obecnie zastanawianie się nad tym jak drużyna będzie grała w przyszłym sezonie w pierwszej lidze - przekonuje.

Zdaniem Góraka przejęcie miejsca w ekstraklasie od innego klubu nie oznaczało złamania zasad etycznych. - A co robiły Polonia Warszawa i Lech Poznań? Zdaję sobie jednak świetnie sprawę z tego, że w Katowicach wszyscy spodziewali się wywalczenia awansu na drodze sportowej - przyznaje Górak.

Więcej o: