Sport.pl

Wpadka GKS-u Katowice. Rezerwy za szybko ucieszyły się z awansu

W katowickim klubie już się cieszono, że druga drużyna wygrała okręgówkę i w przyszłym sezonie zagra w czwartej lidze. Okazało się, że radość była zbyt wczesna.
Rozgrywki w grupie pierwszej klasy okręgowej miały się zakończyć w ubiegły weekend. W ostatniej kolejce rezerwy GieKSy uległy Krupińskiemu Suszec (0:1), ale w Katowicach i tak się cieszono. - Dzięki, dzięki, dzięki!!! - mówił po tym spotkaniu w kierunku piłkarzy trener Henryk Górnik cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Na zakończenie sezonu katowiczanie mieli co prawda taką samą liczbę punktów, co Concordia Knurów, ale uznano, że dzięki lepszej różnicy bramek zapewnili sobie wygraną w grupie i awans do czwartej ligi.

Ostatnio okazało się jednak, że doszło do fatalnej pomyłki. W Katowicach nie doczytano bowiem regulaminu rozgrywek. Przy równej ilości punktów pierwszego i drugiego zespołu o awansie decydują... mecze barażowe!

Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował oba kluby o konieczności rozegrania dwóch dodatkowych spotkań. Odbędą się one 20 czerwca o godzinie 17 w Knurowie i 23 czerwca o godzinie 11 w Katowicach.

GieKSa i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (1)
Wpadka GKS-u Katowice. Rezerwy za szybko ucieszyły się z awansu
Zaloguj się
 • herszt_kibolski

  Oceniono 3 razy 3

  Piszecie bzdury!

  "Przy równej ilości punktów pierwszego i drugiego zespołu o awansie decydują... mecze barażowe!"

  Mecze barażowe decydują TYLKO I WYŁĄCZNIE przy identycznych wynikach bezpośrednich meczów. W spotkaniach Concordii z GKS-em gospodarze wygrywali po 3:1, a więc jest remis w meczach bezpośrednich i dlatego są baraże.

  Nie wiem, czemu działacze GKS-u są tacy zdziwieni, przecież taki regulamin nie jest czymś wyjątkowym. Pod koniec sezonu I ligi dużo się mówiło o ewentualnych barażach między Piastem Gliwice a Pogonią Szczecin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX