Sport.pl

Wielki talent z Krapkowic. Dariusz Zapotoczny nadzieją GKS-u Katowice

Czy siedemnastoletni piłkarz GieKSy zostanie odkryciem przyszłego sezonu?
O Zapotocznym już od dłuższego czasu mówi się, że to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Katowicach. Jednak dopiero tego lata dostał szansę pokazania się w pierwszym zespole. Sobotni występ w sparingu z Rakowem Częstochowa może uznać za bardzo udany. Na boisku pojawił się w drugiej połowie jako lewoskrzydłowy. Sporo biegał, walczył i - co najważniejsze - strzelił gola. - Z pierwszym zespołem trenuję dopiero od trzech dni. Przeskok jest bardzo duży, ale cieszę się, że dostałem szansę. Z gola jestem zadowolony, ale mogło być lepiej. Sporo mi wciąż brakuje, przede wszystkim kondycji - mówi Zapotoczny.

- Taki występ może cieszyć - chwali zawodnika trener Rafał Górak. - Chyba urwiemy mu część wakacji, by uczestniczył w przygotowaniach z pierwszym zespołem - dodaje.

Zapotoczny pochodzi z Krapkowic na Opolszczyźnie. W piłkę zaczynał grać w tamtejszym Otmęcie. - Potem przeniosłem się do MKS-u Gogolin, a od trzech lat jestem już w GKS-ie - mówi Zapotoczny, który już rok temu podpisał zawodową umowę z katowickim klubem.

GieKSa i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »
Więcej o: