Grzegorz Fonfara, Maciej Iwański i Mirosław Sznaucner na treningu GieKSy. Fuzja blisko, w sobotę sparing... KP Katowice?!

Na porannych zajęciach katowickiej drużyny pojawiło się trzech nowych piłkarzy.
Fonfara ma 29 lat i jest wychowankiem GKS-u. W jego barwach grał jeszcze w ekstraklasie. W ostatnich siedmiu sezonach występował w GKS-ie Bełchatów.

Iwański i Sznaucner to byli reprezentanci Polski. Ten pierwszy debiutował w lidze w Szczakowiance Jaworzno, potem zdobywał krajowe trofea w Zagłębiu Lubin i Legii Warszawa. Po rocznym pobycie w Turcji, wiosną wrócił na polskie boiska i spadł z ekstraklasy z ŁKS-em. Z kolei Sznaucner to wychowanek szopienickiego HKS-u. W GieKSie grał razem z Fonfarą. Dziewięć lat temu wyjechał do Grecji, gdzie reprezentował barwy Iraklisu, a później PAOK-u Saloniki.

Udział w treningach tych trzech doświadczonych zawodników może potwierdzać plotki o zbliżającej się fuzji. Czwartkowy Sport donosi, że dzisiaj GieKSa ma przejąć Polonię Warszawę i zmienić nazwę na KP Katowice, zaś w sobotę piłkarze stołecznego klubu pojawią się na sparingu katowickiego klubu z Piastem Gliwice.