Polonia Warszawa coraz bliżej Katowic. Konkrety w poniedziałek

PRZEGLĄD PRASY. Dokumenty potwierdzające przenosiny stołecznego klubu na Górny Śląsk są już gotowe. Podpisy zostaną złożone w poniedziałek. Tego dnia zaplanowano spotkanie właściciela Polonii, Józefa Wojciechowskiego z inwestorem z Katowic - donosi Przegląd Sportowy.
Polonię ma przejąć Ireneusz Król, wiceprzewodniczący rady nadzorczej mającego kłopoty finansowe katowickiego klubu. - Ale to nie GKS kupuje Polonię, ale osoba z nim związana. Trzeba to odróżnić. Przecież to, że ktoś ma jedną spółkę, nie przeszkadza, żeby sobie kupił drugą i właśnie w nią zainwestował - opowiada PS osoba znająca kulisy sprawy.

Inwestor chce przejąć Polonię, której nazwę zamieni na KP Katowice, bez długów i bez piłkarzy z najwyższymi kontraktami. Dlatego będzie go to kosztowało mniej niż osiem milionów zł, na które początkowo liczył Wojciechowski.

Zdaniem stołecznego dziennika jest już za mało czasu na załatwienie wszystkich spraw, żeby do gry mógł włączyć się ktoś nowy. Nie wyklucza jednak, że Polonię może przejąć biznesmen z Płocka, Mariusz Patronowicz.

Więcej w sobotnim Przeglądzie Sportowym.