Sport.pl

KP Katowice zamiast Polonii Warszawa w ekstraklasie. Na 99,9 procent

PRZEGLĄD PRASY. Sto procent akcji Polonii ma trafić w poniedziałek do wiedeńskiej spółki WoodinterKom. To oznacza, że "Czarne Koszule" w przyszłym sezonie zagrają w ekstraklasie jako KP Katowice - informuje "Sport".
O możliwej fuzji klubów ze Śląska i stolicy mówi od dłuższego czasu. Sprawa ma mieć swój finał już dzisiaj. - Austriacka spółka WoodinterKom GmbH, która 22 czerwca kupiła 1,2 miliona akcji GieKSy od spółki Ideon, na 99,9 procent dokona dzisiaj zakupu 100 procent akcji Polonii Warszawa SA Równolegle zbierze się rada nadzorcza GKS-u "GieKSy" SA - informuje "Sport".

Co to oznacza? Polonia zagra w przyszłym sezonie dopiero w IV lidze, o ile znajdą się chętnie do jej poprowadzenia. Z kolei do ekstraklasy przystąpi KP Katowice. W ciągu dwóch miesięcy obecny GKS, który wycofa się z pierwszej ligi, ma jednak przejąć wszystkie udziały w KP poprzez znaczne podwyższenie kapitału.

"Sport" przypomina, że potrzebne będą jeszcze zgody wojewódzkich związków piłki nożnej i zarządu PZPN. To ma nastąpić 2 sierpnia.

Dodajmy, że drużyna KP, która zostanie złożona z piłkarzy GKS-u i Polonii, już w środę ma rozpocząć zgrupowanie w Kamieniu.

Więcej o:
Komentarze (83)
KP Katowice zamiast Polonii Warszawa w ekstraklasie. Na 99,9 procent
Zaloguj się
 • vampweek2006

  Oceniono 48 razy 34

  Moje wyrazy współczucia dla kibiców Polonii. Chyba nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co to dla Was oznacza, jest mi po prostu przykro z tego powodu, jak traktuje się piłkarskie legendy.
  Nieprawdą jest, że Polonia to klub bez historii, bo jest to jeden z nielicznych klubów, który wziął udział w przedwojennych rozgrywkach, i to jeszcze w pierwszym sezonie polskiej ligi.
  Błąd popełniono 6 lat temu, kiedy postawiono na Wojciechowskiego, ale wtedy zrobiono to, aby ratować klub. Niestety, z rąk tegoż właściciela chyba już nie dało się uwolnić. 6 lat nadziei na lepszą przyszłość zwieńczone końcem klubu, coś okropnego.
  Kibic Górnika

 • aa.6

  Oceniono 49 razy 33

  Jak to ogarnąć? ... Dysko-Polo-KP Grodzisk Warsza.. Katowicki ???

 • luumak

  Oceniono 30 razy 26

  Ludzie pokroju Wojciechowskiego, Solorza czy Kuchara to chyba nie jest zbawienie dla polskiej piłki tylko odwrotnie.

 • psoroka

  Oceniono 38 razy 26

  Jestem kibicem Legii, ale przede wszystkim warszawiakiem i bardzo żałuję, że Polonia przez jakiegoś buraka-nuworysza znika na wiele lat - oby nie na zawsze - z piłkarskiej mapy Polski (bo grę w IV lidze trudno nazwać obecnością na tej mapie)

 • korponaracja

  Oceniono 24 razy 20

  "Polonii nie ma w Warszawie" - słowa przyśpiewki kibiców Legii stają się jakby całkiem realne...

 • k6_1912

  Oceniono 42 razy 20

  Jestem od kilkunastu lat kibicem Polonii. Od dawna (4 lata) JW rozwalał klub. Być może mu się to teraz udało. Szkoda. Na 4 ligę też będę chodził. Mam nadzieję, że tej kanalii nie będzie już w Polskim sporcie. Tynkarz powinien zająć się porządnym tynkowaniem. Ktoś powinien założyć profil dla wszystkich klientów JW na którym przygotuje się pozew zbiorowy przeciwko JW w sprawie odszkodowań za buble budowlane.

 • waqsiu

  Oceniono 34 razy 20

  Handel licencjami w piłce jest skandalem chodź w przypadku Polonii mimo wszystko przychodzi mi na myśl stare przysłowie "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie".

 • stafarda

  Oceniono 20 razy 16

  tak naprawdę to nie polonia tylko groklin zmienia ponownie siedzibe.

 • rakels

  Oceniono 15 razy 13

  To nie jest, żaden "handel licencjami", bo tego PZPN zabrania. To po prostu operacja podmiany jednego klubu na inny. W Poznaniu podmieniono Amice na Lecha (po czym zmieniono jej nazwę na Lech). W Warszawie tak samo podmieniono Groclin na Polonię. Kluby istniejące dotychczas, zostały wycofane z ligi. Żeby tego zakazać, należałoby klubom uniemożliwić przenoszenie się z miejsca na miejsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX