Legenda GieKSy, Marek Koniarek ostro o fuzji: To chora sytuacja!

- KP Katowice? Kto na to w ogóle będzie chodzić?! - pyta były napastnik GKS-u Katowice.
Przeniesie Polonii Warszawa do Katowic wzbudza na Śląski olbrzymie emocje.

Marek Koniarek, były napastnik GKS-u: - Nie będę nikomu mydlił oczu. Jestem zdecydowanie przeciwko fuzjom. KP Katowice grające na stadionie Hutnika? Ja do Krakowa na pewno nie będę na to jeździł. Z KP nic mnie nie łączy, to jakiś inny klub niż GKS. Awans powinien być wywalczony na murawie, bo to jest sport. Najbardziej w tym wszystkim żal mi jest kibiców.

Jan Żurek, były trener GKS-u: - Jestem tym wszystkim równie mocno zdegustowany, co kibice. Przecież GKS miał drużynę w pierwszej lidze. Wystarczył jeden dobry sezon i byłaby ekstraklasa. Przez to wszystko z piłkarskiej mapy znika Polonia Warszawa. Czy klub w ekstraklasie to będzie GKS? Zobaczymy, czy kibice to zaakceptują.

Jan Furtok, najlepszy piłkarz w historii GKS-u: - Nie chcę teraz komentować fuzji. Trzeba poczekać jak to wszystko będzie wyglądało.

Sławomir Witek, naczelnik wydziału Sportu i Turystyki UM Katowice: - Nie znam żadnych dokumentów w sprawie fuzji. Nie wiem, na jakich warunkach ma dojść do połączenia klubów, jak klub w ekstraklasie ma być finansowany, jakie ma oczekiwania wobec miasta i jak wyobraża sobie współpracę z kibicami. Dlatego wstrzymuję się z komentarzem.

Mirosław Widuch, były piłkarz GKS-u: - Jestem przeciwnikiem fuzji. O wiele bardziej wolałbym, aby GKS znalazł się w ekstraklasie dzięki normalnemu awansowi. Ale - jeśli nie było innego wyjścia - to może nie jest to najgorsze rozwiązanie?