Katowiccy radni miażdżą pomysł przeniesienia klubu z Warszawy. "To jeden wielki skandal", "Nie mogę spać po nocach"

Podczas najbliższej sesji radni mają wyrazić opinię o połączeniu klubów z Katowic i Warszawy.
Sesja odbędzie się w środę o godz. 11. Atmosfera na pewno będzie gorąca, bo tego dnia pod Urzędem Miasta mają demonstrować fani GKS-u.

Co o pomyśle fuzji sądzą radni?

Arkadiusz Goldewski: - Przygotowałem projekt uchwały krytycznie odnoszący się do fuzji, który znajdzie się w porządku obrad podczas najbliższej sesji. Uważam, że ten pomysł to jeden wielki skandal. Na GKS były wydawane znaczące środki publiczne, a teraz okazuje się, że mają one być zmarnowane, bo klub wycofuje się z pierwszej ligi. Powtórzę: w wymiarze finansowym to skandal. Do tego dochodzi sprawa etyki. Klub to nie ziemniaki, czy marchewka. W zakupie miejsca w ekstraklasie nie ma ani grama fair-play. Jest mi wstyd, że warszawiacy mogą teraz kojarzyć mieszkańców Katowic z taką działalnością.

Maria Sokół: - Straszne rzeczy się porobiły. Nie mogę spać po nocach. Nie można dopuścić do tej fuzji! Czekam na spotkanie z prezydentem Piotrem Uszokiem, aby mu wszystko wyjaśnić. GKS musi zagrać w pierwszej lidze. Nic nie jest jeszcze stracone.

Marek Szczerbowski: - Nie znam wszystkich faktów w sprawie fuzji, ale na pewno głęboko bym się nad nią zastanowił. Czy popieram zakup miejsce w ekstraklasie? Wolę wygrywać na boisku!

Tomasz Godziek: - Jestem kategorycznym przeciwnikiem fuzji. Po pierwsze, przemawia przeze mnie dusza kibica. Pomagałem przy odbudowie GKS-u w IV lidze i wówczas nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót do ekstraklasy. Miał on nastąpić w duchu sportowym. Po drugie, jako radny, mam wrażenie, że miasto nie panuje nad wydawanymi pieniędzmi na klub. Nie wiem na co są one przeznaczane, jakie są wyniki audytu przeprowadzonego w klubie. Domyślam się, że w ekstraklasie potrzeby tego tworu będą jeszcze większe, a to wszystko może prowadzić do powstanie spirali długów. Do tego dochodzi kwesta osobistych wartości. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem kupowania sobie miejsca w ekstraklasie.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »