Sport.pl

KP Katowice nie zastąpi Polonii. Cracovia wraca do Ekstraklasy?

PRZEGLĄD PRASY. KP Katowice nie zastąpi Polonii Warszawa w rozgrywkach Ekstraklasy - informuje ?Fakt,?, który przesądza, że do elity wróci spadkowicz z Krakowa.
Zdaniem "Faktu" przenosiny stołecznego klubu na Śląsk nie są możliwe, gdyż cały proces jest sprzeczny z przepisami UEFA, którym przecież podlega Polski Związek Piłki Nożnej. "Zabrania się przenoszenia licencji, zmiany nazwy klubu i siedziby, jeśli klub jest w strukturach federacji krajowej krócej niż trzy lata i narusza to dodatkowo uczciwość rozgrywek" - przypomina dziennik, który przesądza o tym, że miejsce w elicie zajmie Cracovia. - Jeżeli ktoś zwróci się do nas z taką konkretną propozycją, wtedy będziemy rozmawiać - mówi "Faktowi" Radomir Szaraniec, wiceprezes ds. sportowych Cracovii.

Tymczasem Ireneusz Król, szef KP Katowice apeluje o cztery tygodnie spokoju i już teraz chce, żeby Ekstraklasa - jeżeli jednak śląski klub wystartuje w rozgrywkach - przełożyła dwa pierwsze mecze KP z Lechią Gdańsk i Lechem Poznań.

W Katowicach najgłośniej przeciwko "fuzji" protestują kibice, którzy zapowiadają, że nie dopuszczą do sobotniego sparingu KP z Podbeskidziem Bielsko-Białą.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Komentarze (25)
KP Katowice nie zastąpi Polonii. Cracovia wraca do Ekstraklasy?
Zaloguj się
 • carlosmarc2

  Oceniono 35 razy 21

  Nie no, znowu ta Cracovia ma wrócić? To już lepiej grajmy bez jednego zespołu...

 • stary.gniewny

  Oceniono 19 razy 19

  Nad ranem gdy wszyscy byli pijani lub nieprzytomni jakiś kelner roznoszący herbatę dopisał ukradkiem do regulaminu ten nieszczęsny paragraf o uczciwości rozgrywek.

 • wojtas71

  Oceniono 30 razy 18

  hehe Cracovia to jest klub ktory nigdy nie spadnie nawet jak zdobywa 0 pkt

 • rucki

  Oceniono 28 razy 18

  Cracovia nigdy nie spada, nawet, jak spada.

 • president007

  Oceniono 32 razy 16

  czy Cracovia ma honor-niech wyda oswiadczenie ze ma to wszystko w dupie.i ja interesuja sportowe rozgrywki a nie biurokratyczne

 • bnch

  Oceniono 15 razy 15

  To dlaczego nie wejdzie do Ekstraklasy trzecia drużyna z I ligi?! Przecież to jest paranoja, że Cracovia kolejny raz spadłszy z ligi, będzie w niej grała.

 • 17janek

  Oceniono 14 razy 14

  postępowanie kibiców budzi szacunek, zgodnie z logiką wykazali bezsens działania bogaczy i totalnie skompromitowali PZPN który wyraził zgodę.

 • chlopzlasu

  Oceniono 14 razy 14

  Naprawde jedynym lekarstwem na te wszystkie patologie PZPN-u i okolic to bojkot kibiców. Brak kibiców na meczach to brak wpływów do kas klubowych i brak zainteresowania sponsorów. Moze to by cos dało. Przecież od czytania o tym robi sie niesmacznie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX