KP Katowice niechciany na Śląsku. Król znalazł nową bazę

Nowy klub w ekstraklasie ma grać i trenować w Sosnowcu.
Ireneusz Król, biznesmen, który stoi za przenosinami Polonii Warszawa na Śląsk szuka bazy dla swojego nowego klubu.

Król chciał by KP grał w Katowicach w miejsce GKS-u, ale ostry sprzeciw fanów zmusił go do zmiany decyzji. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Król stwierdził, że z "GKS-em nie chce mieć już nic wspólnego".

Teraz biznesmenowi najbliżej do Sosnowca, gdzie KP miało początkowo grać tylko do czasu doraźnego remontu obiektu w Katowicach.

Król twierdzi, że w poniedziałek poda nazwisko nowego trenera zespołu. Nie będzie nim Rafał Górak, który zostanie w pierwszoligowym GKS-ie. W sztabie szkoleniowym na pewno znajdzie się za to Jarosław Bako - wcześniej związany z Polonią.

W piątek pojawiła się informacja, że drużynę KP przygotuje do sezonu Piotr Stach - były dyrektor sportowy i trener GKS-u. Stach - w rozmowie ze ŚLASK.SPORT.PL zaprzeczył, że otrzymał taką propozycję. Z naszych informacji wynika jednak, że Stach jest przymierzany do roli szkoleniowca Młodej Ekstraklasy KP. Możliwe zatem, że KP trafi pod skrzydła Piotra Stokowca, który prowadził ten zespół, gdy jeszcze był on Polonią.

Zagadką pozostaje skład KP. Wiadomo, że Król chciałby przejąć piłkarzy GKS-u Tomasza Hołotę i Przemysława Pitrego. Ten pierwszy wciąż ma jednak ważny kontrakt z katowickim klubem, a w nim zapisaną klauzulę odstępnego wynoszącą milion złotych. Sytuacja jest kuriozalna, bo prezes KP to jednocześnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej GKS-u, a prezes tego klubu Jacek Krysiak to jego bliski współpracownik. Można więc założyć, że obaj są w stanie się porozumieć w sprawie transferów między tymi klubami.

Nie wiadomo, jaki będzie los zawodników trenujących w GKS-ie, którzy byli przymierzani do gry w ekstraklasie. Chodzi o Wojciecha Łobodzińskiego, Macieja Iwańskiego czy Grzegorza Fonfarę. Wszyscy mają wystąpić w sobotnim sparingu... GKS-u z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »