Sport.pl

Ireneusz Król daje miastu i kibicom 30 dni na uratowanie GieKSy

PRZEGLĄD PRASY. Prezes KP Katowice (Polonii Warszawa) zamierza zgłosić wniosek upadłość GKS-u Katowice - informuje ?Sport?.
Król jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej GieKSy. Co ważniejsze, zależna od niego firma Trust Trading posiada ponad połowę akcji klubu. Król twierdzi, że zamierza zająć się budową Polonii Warszawa i chce się pozbyć udziałów w GKS-ie. - Ubiłem znakomity interes w Rosji, na kilkanaście milionów euro. Pieniądze spłyną w sierpniu. GKS mógł mieć u mnie jak u Pana Boga za piecem. Szykowałem się na derby z Ruchem... Ale to już nie wróci. Teraz to Polonia będzie silna, bo - jak już powiedziałem - mam trochę grosza do wpompowania w klub. Rezygnuję z członkostwa w Radzie Nadzorczej GKS-u i zwołuję walne zgromadzenie tej spółki, na którym postawię wniosek o jej upadłość. Teraz miasto i kibice walczący o pierwszoligowy GKS będą mieli 30 dni na przygotowanie się do przejęcia spółki, odkupienia moich akcji i odwieszenie zakazu transferów - mówi Król w rozmowie ze "Sportem".

Więcej o:
Komentarze (9)
Ireneusz Król daje miastu i kibicom 30 dni na uratowanie GieKSy
Zaloguj się
 • rucki

  Oceniono 15 razy 9

  niech Bóg ma Pana w swojej opiece, Panie Ireneuszu Król

 • maksiu110

  Oceniono 10 razy 6

  Zeche Pan wpompować pieniądze w centrozap/ideon (czy jak się to gó...* teraz nazywa) albowiem dzięki Pana złotoustym wypowiedziom (m.in. tvncnbc) utopiłem prawie 100 000 (sto tysięcy) peelenów.
  Gdy spółka zacznie zarabiać (w następstwie czego zacznie rosnąć jej kurs) wtedy może Pan szukać zabawki w postaci klubu piłkarskiego, stadniny koni czy domu dziecka. Do tej pory zeche Pan pracować dla mnie albowiem Pańskie (pożal się Boże) menedżerskie wynagrodzenie opłacane jest z pieniędzy, które wsadziłem w kolejne emisje akcji.

  Nie pozdrawiam
  Inwestor

  * nazewnictwo z ogólnodostępnych forów dotyczących GPW.

 • kronikarz99

  Oceniono 4 razy 2

  artykuł bez komentarza kopciucha byłby jakiś taki niepełny... :)

 • c-64

  Oceniono 4 razy 0

  Jakbym byl taki bogaty jak pan Krol to bym sprowadzil do Gieksy kilku zawodnikow i czekal na awans do ekstraklasy.

 • palaczzaba

  Oceniono 7 razy -1

  Przecież to kpina by 500 ludzi terroryzowało kibiców i miasto, mogła być ekstraklasa a jest dupa, każdy gada a kasy nie ma. Najwięcej do gadania do tego mają ci co powinni być całkowicie od klubu odsunięci. Panie Uszok zrób pan w końcu porządek z nimi, a nie, że z miejskiej kasy trzeba wykładać miliony, bo ci "kibice" szantażują Was. Przecież oni tylko roszczą sobie nic nie dawając, a to pieniądze na stadion (choć jest/będzie Śląski 1000 m dalej, a za tą kasę można by w każdej dzielnicy basen postawić), a to na klub, a to na odkupienie udziałów, a ci bez kasy chcą rządzić.
  Też jestem kibicem GieKSy, też jestem kibicem futbolu i chciałbym by klub grał właśnie w ekstraklasie, ale też chciałbym by zrobiono porządek z tymi co sobie jako jedyni przywłaszczają zdanie to opinii kibiców, a ludziom o odmiennym zdaniu grożą niby spaleniem samochodów czy po prostu daniem po ryju

 • dubliks72

  Oceniono 3 razy -1

  W 100 procentach popieram wypowiedź przedmówcy !
  Piłka nożna bez kiboli !
  NA Euro ich nie było i było OK !
  SK GRABARZE GIEKSY !!!!

 • kl3m3ns

  Oceniono 11 razy -1

  I co debile? Jeszcze tu się mądrzycie, zobaczymy jak będziecie płakać za dwa miechy jak GKS zniknie z powierzchni ziemi! Jednak kibice to skrajni idioci! ZNISZCZYLIŚCIE TEN KLUB BANDO MIERNOT!!! A tak by była jeszcze jakaś nadzieja... Gardzę sK1964 i innymi tego pokroju idiotami!!!

 • darako1970

  Oceniono 28 razy -18

  Nie vwiem po co tyle zamieszania ,zlilkwidować klub i po ptokach .GKS powstal dzięki kopalniom ktore go sponsorowaly teraz kopalni nie ma to kto ma utrzymywać ten bez przyszlośći i bez historii klubik? My podatnicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX