Sport.pl

GieKSa w gruzach. Trener będzie miał kłopot ze skleceniem składu?

Do zapowiadanej fuzji GKS-u Katowice z Polonią Warszawa raczej nie dojdzie. To nie oznacza jednak końca kłopotów klubu.
GieKSa i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Zamieszanie wokół fuzji sprawiło, że prawdziwe problemy GKS-u stały się na moment mniej widoczne. Tymczasem pierwszoligowiec jest wręcz w dramatycznej sytuacji sportowej. Z klubu odeszło wielu czołowych graczy m.in. Damian Chmiel, Deniss Rakels, Mateusz Zachara czy Kamil Szymura. Z GieKSą pożegnali się też Jacek Gorczyca, Bartłomiej Chwalibogowski, Krzysztof Kozik i Tomasz Rzepka. To jednak nie koniec! Kontrakty skończyły się filarom zespołu - Witoldowi Sabeli, Janowi Beliancinowi, Przemysławowi Pitremu i Jackowi Kowalczykowi. Ci piłkarze cały czas jednak trenują z GKS-em i jest szansa, że podpiszą nowe kontrakty. Podobno negocjacje w tej sprawie mają się odbywać nawet dzisiaj.

Nawet z tą czwórką trener Rafał Górak i tak będzie miał jednak olbrzymie kłopoty ze zmontowaniem składu. To o tyle ważne, że pierwszy oficjalny mecz katowiczanie mają rozegrać już 1 sierpnia w Pucharze Polski. Trzy dni później rusza sezon ligowy.

Z przebywającą na zgrupowaniu w Kamieniu GieKSą trenuje kilku zawodników, którzy byliby dla niej potężnym wzmocnieniem. Chodzi o Wojciecha Łobodzińskiego, Grzegorza Fonfarę i Macieja Iwańskiego. Nie wiadomo jednak, czy nie sięgnie po nich Polonia Warszawa, czyli klub Ireneusza Króla.

Inna rzecz, że na GKS-ie ciąży prawomocny zakaz transferów i dopóki nie wyjaśni się sytuacja organizacyjna klubu, raczej nie ma szans na jego zniesienie.

Więcej o:
Komentarze (7)
GieKSa w gruzach. Trener będzie miał kłopot ze skleceniem składu?
Zaloguj się
 • kace1964

  Oceniono 22 razy 10

  Damy rade!

 • kl3m3ns

  Oceniono 18 razy 0

  Oczywiście, że damy radę! W końcu dobre słowo i modlitwa, to rozwiązanie wszelkich kłopotów, a jak się na kolanach zapielgrzymuje do Częstochowy, to i coś do sakiewki wpadnie i brzuchy będą pełne!

  Rozwalacie mnie swoją naiwnością. Czego by o Królu nie mówić, to miał kasę i GKS by nie został zmieciony z powierzchni ziemi. Teraz co niby będzie? O ile w ogóle uda się skompletować bez transferów skład (powodzenia), to przecie GieKSa leci z taką drużyną do drugiej ligi! A wy chcecie awansować do Ekstraklasy po sportowemu? To jest totalna AGONIA klubu i do dwóch lat GKS po prostu upadnie, o ile nie stanie się to wcześniej, a miasto nie będzie ratować GKS-u! Trzeba było iść na śmierdzącą kozim szlamem fuzję z Polonią, przynajmniej klub by nie padł - a tak nie będzie ani tworu GKS-Polonia, ani GKS. Z dwojga złego wolałem fuzję, ale genialni goście z sK1964 postanowili dobić GKS - nie ma dla nas już żadnej nadziei!

 • cracovia.figiel

  Oceniono 8 razy -4

  Czy Kibice Gieksy teraz dalej będą rzucać petardy? Nie słyszę. No co jest. Nie słyszę huku. Chyba że Panowie Kibice Gieksy teraz trenują w wychodku.

 • gampercup3

  Oceniono 9 razy -7

  I całe szczęście, że nie udało im się kupić miejsca w lidze... bo to już byłby szczyt wszystkiego ;>

  Chcesz sobie dorobić? W zeszłym tygodniu 3/3 typy z LM trafione! Jak będzie teraz? Wejdź i zobacz.
  tinyurl.com/razem-po-kase
  + dodatkowo jak zdobyć darmowe (bez wpłaty!) 50$ na pokera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX