GieKSa w klasie B! Co to za tajemnicza drużyna?

W obawie przed likwidacją pierwszoligowego GKS-u Katowice fani z Bukowej zgłosili własny zespół do najniższej ligi.
GieKSa i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


W ogłoszonym oficjalnie przez Śląski Związek Piłki Nożnej składzie klasy B na sezon 2012/13 znalazła się drużyna pod szyldem Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK1964". Związek już teraz informuje, że nowy zespół ma rozegrać 18 sierpnia wyjazdowy mecz Pucharu Polski ze Strażakiem Mikołów.

- Zgłosiliśmy nasz zespół na wypadek likwidacji pierwszoligowego GKS-u Katowice. Nie bardzo wierzyliśmy, że może do tego dojść, ale nie było przecież stuprocentowej pewności. Nasz udział w klasie B to precedens, bo nie jesteśmy członkiem Śląskiego ZPN-u i nawet się o to nie staraliśmy. Dlatego nasz zespół może występować, ale bez prawa awansu - mówi Piotr Koszecki, prezes stowarzyszenia kibiców.

Obecnie wiadomo, że GKS na pewno wystartuje w pierwszej lidze, bo nic nie wyszło z planowanej przez działaczy tego klubu fuzji z Polonią Warszawa. - Dlatego możliwe, że wycofamy się z rozgrywek. Nie mamy nawet boiska, a mecze w klasie B mogłyby kolidować z występami pierwszoligowego GKS-u. Natomiast kto wie, czy nie zagramy w Pucharze Polski? Taki pomysł, ze względów promocyjnych, rozważaliśmy już od dawna - wyjaśnia Koszecki.