Sport.pl

Zmiany w zarządzie GieKSy! Powrót Wojciecha Cygana

Były kurator GKS-u Katowice wszedł do władz klubu. To może być początek rewolucji w klubie z Bukowej.
Rada nadzorcza klubu dokonała zmian w zarządzie GieKSy. Stanowisko zachował krytykowany przez kibiców prezes Jacek Krysiak, ale odwołany został jego zastępca Radosław Bryłka.

Bryłkę z klubem wciąż wiąże umowa, bo łączył on pracę w zarządzie z funkcją dyrektora ds. marketingu i rzecznika GKS-u. - Rada zapoznała się aktualnym stanem spółki. Obrady zostały przerwane i będą kontynuowane w czwartek. Wówczas można się spodziewać obszernego komunikatu - mówi Bryłka.

W miejsce Bryłki do zarządu wejdzie Wojciech Cygan. W GKS-ie jest świetnie znany, bo pełnił już funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa i organizacji, a wcześniej był kuratorem stowarzyszenia, które zarządzało GieKSą.

Co oznaczają te zmiany? Cygan to reprezentant miasta, które zadeklarowało niedawno, że postawi klub na nogi. Obecne zmiany nie idą zbyt daleko, bo większościowym udziałowcem klubu wciąż pozostaje kontrolowana przez Ireneusza Króla spółka Trust Trading.

Pod koniec miesiąca dojdzie do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Do tego czasu musi się wyjaśnić sytuacja własnościowa klubu, bo trudno przypuszczać, aby jego dalszym prowadzeniem zainteresowany był Król, który obecnie jest prezesem Polonii Warszawa. Z naszych informacji wynika, że miasto intensywnie szuka inwestora dla klubu, który odkupiłby akcje od Trust Trading. Jeśli cała operacja zakończy się sukcesem, to prezes Krysiak już teraz może zacząć żegnać się ze stanowiskiem.

Więcej o: