Sport.pl

Wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna odwołana z rady nadzorczej GieKSy!

Akcjonariusze GKS-u dokonali ważnych zmian we władzach spółki.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzanie zostało zwołane na wniosek największego udziałowca, czyli Trust Trading. Stojący za tą firmę Ireneusz Król zapowiadał, że - o ile miasto nie przejmie akcji Trust Trading - to GKS zostanie zlikwidowany.

Najczarniejszy scenariusz się nie sprawdził, bo na walnym przegłosowano uchwałę o dalszym istnieniu spółki. Dokonano natomiast bardzo istotnych zmian w składzie rady nadzorczej. Największą sensacją jest odwołanie z rady jej przewodniczącej czyli wiceprezydent Katowic Krystyny Siejnej. W pięcioosobowej radzie miasto ma teraz tylko dwa głosy.

Z rady odwołano też jednak Dawida Wojciechowskiego, kojarzonego z Królem. Powołani w jej skład zostali natomiast Kinga Pajerska-Krasnowska, Tomasz Turek i Janusz Janisz.

Jak interpretować te zmiany? Odwołanie wiceprezydent Katowic może być sygnałem, że miasto straciło kontrolę nad klubem. Pojawiają się jednak nieoficjalne głosy, że dzisiejsze decyzje to efekt kompromisu głównych akcjonariuszy.

Więcej o:
Komentarze (7)
Wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna odwołana z rady nadzorczej GieKSy!
Zaloguj się
 • gawlik.st

  Oceniono 19 razy 3

  Bardzo dobrze. Teraz wstrzymać dotacje z miasta pieniędzy od obywateli i sprzedać ten klub Cyganom.

 • piechol

  Oceniono 6 razy 0

  No i pięknie. Na przestrzeni ostatnich tygodni miasto wpompowało w GKS kilka milionów, a Król dalej swoje.

  Mam nadzieję, że Uszok i banda radnych-nieporadnych beknie za to marnotrawienie publicznych pieniędzy i finansowanie prywatnego folwarku.

 • niebieskie_pachnidlo

  Oceniono 7 razy -1

  jak zawsze najwiecej w temacie GieKSy maja do powiedzenia smierdziele,,,,,,katowice to Gieksa !!!kiedy to do was dotrze debile??

 • synecek

  Oceniono 13 razy -3

  Król ! Co ? Ty k..... !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX